21,6 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  Piknik wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego w Rzeszowie pod hasłem #SzczepimySię

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W najbliższą niedzielę pod budynkiem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem #SzczepimySię. Wydarzenie odbędzie się z okazji Święta Wojska Polskiego. Organizatorami wydarzenia są: Wojewoda Podkarpacki, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

  Na niedzielnym pikniku spragnieni militarnych atrakcji będą mieli możliwość obejrzenia m.in.: Kołowych Transporterów Opancerzonych „Rosomak” (w różnej wersji uzbrojenia), Ciężkiego Kołowego Pojazdu Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego. Odbędzie się także pokaz broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

  Sprzęt zaprezentują również pozostałe służby mundurowe. Będzie można zapoznać się z wyposażeniem wozów Państwowej Straży Pożarnej, zaglądnąć do policyjnego radiowozu, porozmawiać z ratownikami medycznymi, a w towarzystwie ekspertów z NBP nauczyć się  rozpoznawania znaków pieniężnych oraz sprawdzić ile zmieści bankowóz. W trakcie pikniku dowiemy się także czego lepiej nie przywozić z wakacji i jak działa mobilny rentgen. Nie zabraknie również wojskowej grochówki.

  źródło: materiały prasowe

  Na terenie pikniku funkcjonował będzie Tymczasowy Punkt Szczepień. Nie są wymagane zapisy na konkretną godzinę. Punkt będzie otwarty od 13:30 do 17:00. Na chętnych oczekiwać kadra szpitala MSWiA w Rzeszowie. Utworzone zostaną dwa zespoły szczepiące. Badanie kwalifikacyjne do szczepienia przeprowadzi lekarz. Do wyboru będą dwa rodzaje szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Johnson.

  W związku z organizacją uroczystości, 13, 14 i 15 lipca parking przy PUW będzie niedostępny. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z miejsc zlokalizowanych na parkingu od strony ul. Grunwaldzkiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -