21,7 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  Światowy sukces studentów Politechniki Rzeszowskiej z Racing Team w zawodach Formula Student Czech Republic

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Studenci Politechniki Rzeszowskiej tworzący grupę Racing Team zdobyli w tym roku 2. miejsce na zawodach Formula Student Czech Republic w konkurencji Acceleration sprawdzającej przyspieszenie bolidu PMT-03. Zespół, zajmując wysokie miejsca w pozostałych konkurencjach, pojawił się na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej bolidów spalinowych.

  Studenci z PRz Racing Team, którzy niedawno wrócili z Holandii, wzięli udział w zawodach Formula Student Czech Republic, które odbywały się od 27 lipca do 1 sierpnia br. w miejscowości Most na torze Autodrom.

  Podczas zawodów zespół zdobył 2. miejsce w konkurencji Acceleration sprawdzającej przyspieszenie bolidu PMT-03. W klasyfikacji generalnej bolidów spalinowych PRz Racing Team uplasował się na 6. miejscu dzięki wysokim lokatom zdobytym podczas pozostałych konkurencji:

  • 5. miejsce w Skid Padzie,
  • 7. miejsce w wyścigu głównym Endurance,
  • 7. miejsce w Efficiency,
  • 9. miejsce w Autocrossie,
  • 9. miejsce w Engineering Design,
  • 10. miejsce w Business Plan Presentation.

  PRz Racing Team niedługo wyjeżdża na kolejne zawody Formula Student East na Węgrzech, gdzie ma nadzieję powtórzyć swoje dotychczasowe sukcesy.

  PRz Racing Team jako Studenckie Koło Naukowe na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej funkcjonuje od 2013 r. Opiekunem koła jest dr inż. Piotr Strojny. Zespół wyścigowy co roku przygotowuje się do interdyscyplinarnych zawodów międzynarodowych Formuła Student odbywających się na torach F1. PRz Racing Team zrzesza studentów wszystkich wydziałów, umożliwiając im realizowanie swoich zainteresowań. Obecnie zespół składa się z ośmiu sekcji technicznych: aerodynamika, elektronika, konstrukcja nośna, kompozyty, napęd, silnik, informatyka, zawieszenie oraz jednej sekcji nietechnicznej – marketing.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Źródło informacji: Politechnika Rzeszowska

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -