1,2 C
Rzeszów
sobota, 3 grudnia, 2022
+

  Żołnierze z Podkarpacia oddali krew dla potrzebujących

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oddali krew wspierając akcję bratniego klubu „LEGION” HDK, który został założony przy jednostce wojskowej w Nisku.  Zbiórka tego najcenniejszego leku została zorganizowana podczas trwającego na Podkarpaciu 30. Rajdu Rzeszowskiego.

  W czwartek 5 sierpnia blisko 50 żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z podhalańczykami z Niska oddało blisko 23 litry krwi. Akcję na terenie Politechniki Rzeszowskiej zorganizował klub Honorowych Dawców Krwi „LEGION” istniejący przy jednostce wojskowej w Nisku. Zbiórka krwi odbyła się w mobilnym krwiobusie wystawionym przez  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Do wsparcia tej pięknej inicjatywy zgłosiło się znacznie więcej ochotników niż oczekiwano.

  źródło: 3PBOT

  Postępowanie żołnierzy wpisuje się w dotychczasowe działania związane z niesioną pomocą i wsparciem dla podmiotów medycznych oraz samorządów w walce z Covid 19, jak również przy  usuwaniu skutków powodzi i podtopień w ubiegłym roku. Takie postępowanie to wyraz społecznej odpowiedzialności za całą wspólnotę, bliskich i naszą małą podkarpacką ojczyznę.

  W sumie od 2017 roku żołnierze z 3 PBOT wykonali 3605 donacji adobanków krwi wpłynęło 1623 litry krwi.  Tylko w ostatnim czasie terytorialsi wsparli Regionalne i Terenowe Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Podkarpaciu w następujących projektach: „Terytorialsi mają pomoc we Krwi”, „SpoKREWnieni Służbą”, „Apel – Krew”, „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, „Kropla drąży skały”, „Krwioobieg Terytorialsa” czy też „100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com