wtorek, 26 września, 2023
+

  Konferencja prasowa Borysa Budki na rzeszowskim rynku inaugurująca projekt ,,Kierunek Przyszłość” na Podkarpaciu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja prasowa przewodniczącego PO – Borysa Budki na temat inauguracji projektu „Kierunek Przyszłość” na Podkarpaciu. Wzięli w niej udział posłowie i senatorzy Kolacji Obywatelskiej m.in. Elżbieta Łukacijewska, a także prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i wiceprezydent Jolanta Kaźmierczak.

  Konferencja prasowa dotyczyła realizacji projektu ,,Kierunek Przyszłość”, który został dziś zainagurowany na Podkarpaciu. Szef Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu – Zdzisław Gawlik zaznaczył, że celem projektu jest podjęcie rozmów z mieszkańcami na ulicy, zamiast komunikacji ,,zza biurek”. Podkreślił także działalność parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, dzięki którym projekt doszedł do skutku.

  fot. Kurier Rzeszowski

  – Z Rzeszowa jedziemy w kolejności do Jarosławia, Mielca, Krosna, Sieniawy, Tarnobrzega. Chcemy być w wielu miejscach tam gdzie Polacy chcą z nami rozmawiać

  – poinformował Zdzisław Gawlik.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Przewodniczący Platformy Obywatelskiej – Borys Budka mówił, że wynik wyborów w Rzeszowie świadczy o tryumfie samorządów. Jako jeden z postulatów Koalicji wymienił wzmacnianie roli samorządów. Jego zdaniem rozwój Polski mogą zapewnić kandydaci, którzy są wybierani przez swoich mieszkańców, a nie z poparciem partii politycznej.

  – Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny udaje nam się spotkać z prezydentem Rzeszowa, tym razem już jako wybranym przez mieszkańców, a nie tylko kandydatem, dlatego, że Konrad Fijołek udowodnił, że taka codzienna praca u podstaw, oddanie twojej małej ojczyźnie procentuje

  – mówił Borys Budka.

  fot. Kurier Rzeszowski

  W związku z tym, Koalicja Obywatelska chciałaby, aby finanse państwa zostały przebudowane, a cały CIT i PIT zostały w samorządzie. Zdzisław Budka argumentował, że bez środków finansowych nie da się skutecznie rozwiązywać problemów mieszkańców, zaś przyszłość Polski to Polska lokalna, powiatowa, regionalna.

  – Bardzo się cieszę z tego postulatu programowego, o tym, że wzmacniać trzeba samorządy finansowo, bo dzisiaj samorządy, wiemy już wszyscy, że są bazą rozwoju społecznego i gospodarczego naszego kraju. Nie można ich osłabiać, a wręcz trzeba wzmacniać, zatem postulat, aby opierać nasze finanse na całym PIcie i CIcie jest bardzo dobry, witamy go z wielkim zainteresowaniem i poparciem

  – mówił prezydent Konrad Fijołek.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Prezydent dodał, że zależy mu, aby wszystkie samorządy mogły cieszyć się tym, że są regionami UE – korzystały ze środków unijnych, stosowały standardy komunikacji z mieszkańcami, realizowały inwestycje oraz programy społeczne z UE.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com