3,5 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Ustalono datę dalszych rozmów dotyczących podwyżek między personelem KSW nr 2, a dyrekcją szpitala

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie trwa konflikt dotyczący podwyżek dla pielęgniarek. Podczas wczorajszego Posiedzenia Zespołu Monitorującego dyrekcja szpitala przedstawiła swoją ofertę, ale związki zawodowe nie przystały na propozycję. Zaplanowano już kolejne rozmowy w tej sprawie.

  Związki zawodowe pielęgniarek powołują się na porozumienie z dyrekcją z 2018 roku, według którego 950 pracowników miało otrzymać 750 zł podwyżki brutto, rozłożonej w trzech transzach (300 zł w 2018 r., 200 zł w 2019 r. i 250 zł w 2020 roku).

  Ostatnia transza za porozumieniem stron miała zostać wypłacona w lipcu tego roku, a, jak twierdzą związkowcy, wysokość wynagrodzeń nie uległa zmianie.

  Dyrektor KSW nr 2 Barbara Rogowska zapewnia z kolei, że jedna z organizacji związkowych wypowiedziała warunki porozumienia z 2018 roku. W tej sprawie skierowała do związkowców list. W jego treści dodała również, że dyrekcja przedstawi swoją propozycję wzrostu wynagrodzenia ze względu na zobowiązanie o nie wszczynaniu ich do 31 grudnia 2023 roku.

  Wczoraj odbyło się posiedzenie Zespołu Monitorującego z udziałem marszałka Władysława Ortyla, który pełni w nim funkcję przewodniczącego.

  Zostało zwołane m.in. na wniosek ZOZ OZZPiP przy KSW Nr 2 w Rzeszowie wobec fiaska bezpośrednich rozmów z Pracodawcą w sprawie wykonania zobowiązania wynikającego z Porozumienia z dnia 24-07-2018 r.

  Podczas posiedzenia została pokazana prezentacja slajdowa o sytuacji finansowej Szpitala za pięć miesięcy tego roku i część czerwca, ale związki zawodowe nie otrzymały prognozy finansowej do końca roku. Marszałek Ortyl i dyrektor Rogowska tłumaczyli, że nie posiadają wiedzy czy, kiedy i w jakiej wysokości będą zmiany kontraktu z NFZ.

  Dyrektor Rogowska przedstawiła propozycję realizacji trzeciej transzy z Porozumienia z 2018 roku: 100 zł w formie dodatku.

  Związki zawodowe pielęgniarek podkreślają, że w Porozumieniu została zapisana wysokość dodatków w kwocie 250 złotych. W związku z tym nie zgodziły się z tą propozycją.

  Marszałek Ortyl stwierdził, że Zespół Monitorujący to nie jest miejsce i czas do szczegółowych negocjacji i poprosił, aby przenieść te rozmowy na oddzielne negocjacje pomiędzy dyrekcją szpitala, a organizacjami związkowymi. Jednocześnie zadeklarował, że gdyby doszło do jakiegoś patu w tych negocjacjach, to nie wyklucza włączenia się wtedy do tych rozmów.

  Ustalono, że negocjacje w tej sprawie pomiędzy dyrekcją szpitala, a organizacjami związkowymi odbędą się 3 sierpnia 2021 roku i do tego czasu mają być znane dane niezbędne do prowadzenia dalszych rozmów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -