czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Udany weekend rzeszowskich zawodników Judo

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę 22 maja odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski oraz Otwarte Mistrzostwa Bytomia. Dzień później odbyły się drugie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostw Polski Judoków, które odbędą się w ostatni weekend czerwca w Łodzi.

  W Otwartych Mistrzostwach Małopolski wystartowało około 250 zawodników z całego południa Polski oraz z Czech. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach rocznikowych do 14 i do 16 lat. 

  Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Akademii Judo z Rzeszowa jedyni reprezentanci miasta Rzeszów na tej imprezie zdobywając 9 medali i plasując się w klasyfikacji medalowej na 2 miejscu drużynowo. Zdobyli pięć złotych medali, jeden srebrny i trzy brązowe.

  źródło: materiały nadesłane

  Z medalami powrócili do Rzeszowa także judocy Millenium z Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Bytomia. W turnieju wystartowało blisko 300 młodych judoków z 27 klubów Polski i Czech. Zawodnicy wywalczyli jeden złoty medal, jeden srebrny i sześć brązowych.

  źródło: materiały nadesłane


  Dzień później odbyły się  II Eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Zawodnik Akademii Judo Rzeszów Kacper Dudzik wygrał wszystkie swoje pojedynki i uzyskał awans do łódzkich finałów. Awans zyskali także judocy Millenium Rzeszów, pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Grendys do 66 kg, trzecie miejsce zajął Adam Dereń do 73kg.

  źródło: materiały nadesłane

  Finały Mistrzostw Polski odbędą się pod koniec czerwca w Łodzi. Trzymamy kciuki za rzeszowskich zawodników!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com