+

Udany weekend rzeszowskich zawodników Judo

Martyna Cios
    Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

W sobotę 22 maja odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski oraz Otwarte Mistrzostwa Bytomia. Dzień później odbyły się drugie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostw Polski Judoków, które odbędą się w ostatni weekend czerwca w Łodzi.

W Otwartych Mistrzostwach Małopolski wystartowało około 250 zawodników z całego południa Polski oraz z Czech. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach rocznikowych do 14 i do 16 lat.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Akademii Judo z Rzeszowa jedyni reprezentanci miasta Rzeszów na tej imprezie zdobywając 9 medali i plasując się w klasyfikacji medalowej na 2 miejscu drużynowo. Zdobyli pięć złotych medali, jeden srebrny i trzy brązowe.

źródło: materiały nadesłane

Z medalami powrócili do Rzeszowa także judocy Millenium z Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Bytomia. W turnieju wystartowało blisko 300 młodych judoków z 27 klubów Polski i Czech. Zawodnicy wywalczyli jeden złoty medal, jeden srebrny i sześć brązowych.

Dzień później odbyły się  II Eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Zawodnik Akademii Judo Rzeszów Kacper Dudzik wygrał wszystkie swoje pojedynki i uzyskał awans do łódzkich finałów. Awans zyskali także judocy Millenium Rzeszów, pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Grendys do 66 kg, trzecie miejsce zajął Adam Dereń do 73kg.

Finały Mistrzostw Polski odbędą się pod koniec czerwca w Łodzi. Trzymamy kciuki za rzeszowskich zawodników!