środa, 26 czerwca, 2024
+

  Marcin Warchoł zadeklarował, że nie będzie Prezydentem, który rządzi zza biurka. Ma też program dla Zalesia.

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś w ramach akcji „Moje Osiedle” odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła. Spotkanie poświęcone było prezentacji programu dla Osiedla Zalesie.

  Spotkanie rozpoczął Przewodniczący Rady Osiedla Zalesie Dariusz Ferenc, który zwrócił uwagę na fakt, że osiedle jak każde inne na terenie Rzeszowa, boryka się w wieloma problemami dotyczącymi życia mieszkańców i poprosił Marcin Warchoł o pomoc.

  Głównymi punktami do jakich zobowiązał się kandydat to:

  • stacja pomiaru jakości powietrza;
  • rozbudowa placu zabaw;
  • budowa łącznika od ul. Wieniawskiego do ul. Krzyżanowskiego;
  • ścieżki rowerowe przy ul. Wieniawskiego i ul. Robotniczej;
  • wóz strażacki dla OSP Rzeszów-Zalesie.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Marcin Warchoł podkreślił, że spotkanie odbywa się w historycznym miejscu i przywołał historie Osiedla Zalesie, a także podziękował Radzie Osiedla i mieszkańcom za rozmowy i dyskusje. Następnie przedstawił dokładnie punkty programu, który udało się wypracować.

  Osiedle Zalesie z racji swojego położenia boryka się z problemem smogu, będę starał się ten problem rozwiązać całościowo w mieście, natomiast tutaj powstanie stacja pomiaru jakości powietrza.  

  – podkreślił Marcin Warchoł. 

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Zadeklarował też, że plac zabaw przy ul. Wieniawskiego wraz z rekreacyjnym dookoła terenem w pobliżu zyska nowe oświetlenie, którego dziś brakuje, a jest również elementem programu dla bezpieczeństwa w Rzeszowie, o którym mówił podczas wczorajszej konferencji.

  Marcin Warchoł zwrócił także uwagę na inwestycje infrastrukturalne, m.in. budowę potrzebnego łącznika od Wieniawskiego do Krzyżanowskiego oraz nowe ścieżki rowerowe, zwłaszcza wzdłuż ulicy Robotniczej.

  Ostatnim tematem jest wóz, o którym strażacy mówią już od dłuższego czasu, na pewno wpłynie on także na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców całego osiedla. To jest również moje wobec Państwa zobowiązanie.

  – mówił.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Przewodniczący Rady Osiedla Dariusz Ferenc podkreślił, że bardzo zależy im na średnim wozie bojowym, aby strażacy mogli sprawnie działać. Zaznaczył także, że budowa wspomnianego łącznika zdecydowanie wpłynęłaby na odkorkowanie nie tylko Osiedla, ale pomogłaby w polepszeniu ruchu w całej wschodniej części miasta.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Na końcu konferencji Marcin Warchoł podkreślił, że spotkania z mieszkańcami są dla bardzo cenne i pozwalają czerpać inspiracje. Zadeklarował, że nie będzie Prezydentem, który będzie rządził zza biurka.

  To Państwo są największym bogactwem tego miasta. Bardzo lubię te spotkania z mieszkańcami, rozmawiamy, spacerujemy i to dla mnie bardzo ważne. Jeżeli będę Prezydentem nadal będę się z Państwem spotykał i nie zamknę się za biurkiem

  – zadeklarował.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com