17,5 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Konrad Fijołek i Robert Makłowicz chcą zorganizować festiwal kulinarny w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Konrad Fijołek wraz z Robertem Makłowiczem zapowiedzieli organizację festiwalu ,,Karpaty na widelcu”. Wydarzenie ma być atrakcją kulinarną, kulturalną i historyczną Rzeszowa.

  Jesienią w Rzeszowie ma odbyć się festiwal kulinarny „Karpaty na widelcu”. Jego celem jest pomoc rzeszowskim przedsiębiorcom z branży gastronomicznej i promocja karpackich smaków i kultury. To wspólny pomysł Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa i Roberta Makłowicza- krytyka kulinarnego, dziennikarza i smakosza. Festiwal ma na celu integrację środowiska gastronomicznego, budowę relacji między przedsiębiorcami, ale również między mieszkańcami Rzeszowa.

  fot. materiały prasowe kandydata

  Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa podkreślił, jak bardzo restauracje, puby, kawiarnie ucierpiały podczas lockdownu i przypomniał o konkretnych działaniach samorządowców, które zostały wprowadzone, aby tę sytuację poprawić. Wśród nich wymienił obniżone czynsze za lokale, które są w posiadaniu miasta, zwrot środków i umorzenie opłaty koncesji alkoholowej, obniżone opłaty za ogródki, na pasach drogowych. Wyraził również nadzieję, że Prezydent Rzeszowa wkrótce umożliwi to na Rynku.

  -Udało się zrobić także pierwszy krok precedensowy. Zamknąć, dzięki decyzji Prezydenta na nasz apel, ulicę Mickiewicza. I w ten sposób wykonać także gest w kierunku restauratorów i taki gest, abyśmy promowali wspólne życie w przestrzeni miasta. Kuchnia i kulinaria to znakomite miejsce aby mówić o tym co łączy, co tak naprawdę dla nas wszystkich, jest wspólne

  – zaznaczył Konrad Fijołek.

  fot. materiały prasowe kandydata

  Po rozmowach z Robertem Makłowiczem, krytykiem kulinarnym, dziennikarzem, autorem książek i programów telewizyjnych, powstał wspólny pomysł promowania w Rzeszowie dziedzictwa, kultury i dorobku kulinarnego naszego szeroko pojętego regionu, aby dodatkowo pomóc restauratorom.  

  Robert Makłowicz zaznaczał, że jego obecność w Rzeszowie u boku Konrada Fijołka nie ma na celu mówić rzeszowianom, na kogo głosować. Ma za zadanie opowiedzieć o czymś co będzie mógł tutaj współtworzyć.

   -Czasy kiedy przyjeżdżał ktoś z innego miasta i mówił co jest dla tutejszych ludzi dobre, a tym miastem najczęściej była Warszawa, przeżyłem. Te czasy nazywały się Polska Rzeczpospolita Ludowa. Zatem Rzeszowianie, zagłosują tak, jak będą chcieli. A ja tylko mogę powiedzieć, że jeżeli akurat pan Konrad wygra wybory, to zrobimy razem coś podobnego do rzeczy, którą od kilkunastu lat mam przyjemność współorganizować we Wrocławiu. To jest największy festiwal kulinarny w Polsce, który nazywa się „Europa na widelcu”. Natomiast tutaj myślimy o czymś, co by nazywało się „Karpaty na widelcu”

  – mówił Robert Makłowicz.  

  fot. materiały prasowe kandydata

   -Możemy zapowiedzieć, że stworzymy porządny, o europejskim znaczeniu festiwal „Karpaty na widelcu”. Korzystając z know-how, z wiedzy i dorobku pana Roberta. Będzie to w Rzeszowie możliwe

  – podsumował Konrad Fijołek.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -