3,2 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Sesja Zero – wydarzenie organizowane przez samorządy I, II oraz IX LO w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Samorządy z I, II i IX LO w Rzeszowie organizują wydarzenie online zwane Sesją Zero. Ma na celu wspomóc uczniów szkół średnich w wyborze uczelni. Nie mieli często możliwości uczestnictwa w dniach otwartych uniwersytetów z powodu pandemii koronawirusa.

  Ze względu na pandemię wielu uczniów szkół średnich niestety nie otrzymało możliwości wybrania się na dni otwarte uniwersytetów, ponieważ te po prostu się nie odbyły. Ponadto, dlatego że dla niemałego grona zaafektowanego szczególnie przez lockdown i cały czas oderwania od życia społecznego pandemia była okresem zastoju w poszukiwaniu swojej ścieżki życiowej, jeszcze więcej osób niż dotychczas nie wie co by chciało w przyszłości studiować i gdzie

  – piszą organizatorzy wydarzenia.

  W związku z trudną sytuacją przewodniczący największych rzeszowskich liceów – I, II oraz IX LO – poczuli się zobowiązani do pomocy swoim rówieśnikom i wspólnymi siłami przygotowali wydarzenie, które ma wspomóc uczniów w dokonaniu właściwego wyboru.

  Sesja Zero to dwudniowe wydarzenie odbywające się w całości online 8 oraz 9 maja. W pierwszym dniu, prelegenci z prawie 10 uczelni reprezentujący 15 różnych kierunków z czterech obszarów (kierunki humanistyczne, społeczne, medyczne i przyrodnicze, i STEM) opowiedzą o swoich doświadczeniach. Ten segment wydarzenia został zorganizowany wspólnie ze Studiami na Horyzoncie, jedną z największych organizacji studenckich w Polsce. 

  Drugi dzień eventu poświęcony jest studiowaniu za granicą. Do prelekcji na ten temat zaangażowaliśmy najbardziej eksperckie organizacje, jakie poruszają tę tematykę – agencję doradztwa edukacyjnego Elab Education Laboratory i serwis Departamentu Stanu, EducationUSA Poland. 

  Wydarzenie jest robione w całości pro publico bono i transmitowane będzie na Facebooku. Oto link do niego: https://fb.me/e/1dZ5QpYjh 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -