2,6 C
Rzeszów
sobota, 3 grudnia, 2022
+

  Konferencja Konrada Fijołka na temat wsparcia pilnych inwestycji dla mieszkańców osiedla Budziwój

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas dzisiejszej konferencji kandydat na prezydenta Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek podpisał kontrakt dla osiedla Budziwój. Zostały w nim przedstawione propozycje najpilniejszych inwestycji dla mieszkańców osiedla, które kandydat chciałby zrealizować.

  Po rozmowach z mieszkańcami Rzeszowa i wizytach Konrada Fijołka, kandydata na Prezydenta Rzeszowa na wszystkich rzeszowskich osiedlach dokonał podsumowania i wyboru najpilniejszych potrzeb i inwestycji. Są to zarówno inwestycje, które mogą być zrealizowane w ciągu dwóch lat, jak również te, wymagające więcej czasu. Propozycje inwestycji zostaną przedstawione mieszkańcom osiedli w formie „kontraktu” kandydata na Prezydenta Rzeszowa z konkretnym rzeszowskim osiedlem.

  Pierwszy kontrakt dla osiedla Budziwój, Konrad Fijołek podpisał dzisiaj w obecności mieszkańców i Rady Osiedla Budziwój.

  fot. materiały prasowe kandydata

  -Najważniejszą kwestią dla Budziwoja jest kwestia bezpieczeństwa. Jest tu coraz więcej dzieci, które chodzą do szkoły, zatem musimy zadbać o chodniki, o modernizację ulic i ich oświetlenie. Chodzi o zapewnienie im bezpieczeństwa

  – mówił Fijołek podczas konferencji.  

  W ramach kontraktu na osiedlu Budziwój mają zostać wybudowane nowe chodniki oraz przeprowadzona modernizacja ul. Herbowej, Miejskiej i Senatorskiej. Dokument dotyczy również budowy oświetlenia ul. Porąbki i Podleśnej, budowy żłobku oraz przedszkola, rozbudowy szkoły, a także modernizacji stadionu sportowego Grunwald Budziwój (nowa trybuna, ogrodzenie, poszerzenie terenu i poprawa dojazdu).

  – Koszty realizacji tych propozycji to od kilkunastu do 20 mln zł w dłuższej perspektywie. Jednak chcielibyśmy zacząć od 2-3 mln. zł na ul. Miejską, Senatorską i na Herbową, pracując etapami.

  – mówił kandydat.

  fot. materiały prasowe kandydata

  Tadeusz Ożyło, przewodniczący Rady Osiedla Budziwój zaznaczył, że te inwestycje są przemyślane, realne i bardzo potrzebne, szczególnie jak najszybsza rozbudowa szkoły.

  – Budziwój, kiedy przechodziliśmy do Rzeszowa liczył ok. 4 tys. mieszkańców, dziś liczy ok. 8 tys. Wiadomo że tym samym przybyło tu mnóstwo dzieci

  – informował.  

  fot. materiały prasowe kandydata

  Konrad Fijołek zapowiedział, że kolejne propozycje – kontrakty dla rzeszowskich osiedli zostaną podpisane już niebawem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com