18,6 C
Rzeszów
sobota, 15 maja, 2021
+

  Teatr im. Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza do udziału w III edycji Sceny Nowej Dramaturgii

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mimo obowiązujących w tym roku obostrzeń rzeszowski teatr zdecydował się otworzyć nabór do letniej rezydencji dramatopisarskiej. Do współpracy zaproszeni są autorzy i autorki tekstów dramatycznych, prozy, reportaży czy poezji.

  Scena Nowej Dramaturgii to przede wszystkim platforma spotkania i wymiany, możliwość interwencji twórczej, wsparcia i wspólnej pracy. Kuratorami programu są reżyserka Martyna Łyko oraz krytyk teatralny i dziennikarz Witold Mrozek.

  Z uczestnikami i uczestniczkami Sceny Nowej Dramaturgii współpracują doświadczeni mentorzy – byli to do tej pory reżyser i dramaturg Michał Buszewicz, reżyserka i dramaturżka dr Weronika Szczawińska oraz prof. Grzegorz Niziołek z Katedry Teatru i Dramatu Uniwersytetu Jagiellońskiego (konsultacja rezydencji literackiej).

  źródło: materiały nadesłane

  Dotychczasowe rezydencje przyznano poetce Aldonie Kopkiewicz, performerowi i choreografowi Rafałowi Dziemidokowi oraz dramaturgowi i reżyserowi Benjaminowi Bukowskiemu. Dramat Marty Fortowskiej napisany podczas ostatniej edycji znalazł się w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, zaś współpraca rozpoczęta w Rzeszowie przez reżyserkę Julię Mark i dramatopisarkę Olgę Żukowicz znalazła swój finał w Teatrze Nowym w Słupsku – podczas premiery „Stolp. Miasta kobiet”. W planach jest rzeszowska premiera powstałego w ramach SND dramatu Katarzyny Matwiejczuk „Celineczka”.

  Pandemia opóźniła możliwość pokazania efektów pracy ubiegłorocznej edycji SND, jednak w związku z otwarciem teatrów planujemy nadrobić tę zaległość.

  Szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępne na www.teatr-rzeszow.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -