3,2 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Konrad Fijołek dostał podczas konferencji Konstytucje RP od wicemarszałek senatu

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka, w której wzięli udział samorządowcy z całej Polski, na czele z Panią Wicemarszałek Senatu Gabrielą Morawską-Stanecką.

  Konrad Fijołek zaznaczył na wstępie, że to kolejny bardzo ważny dzień w jego kampanii, właśnie ze względu na wsparcie jakie dziś uzyskał od osób, które przyjechały do Rzeszowa. Hasłem spotkania został tekst „Miasto partnerem Mieszkańców”.

  Cieszę się, że mogę dziś gościć bardzo silną reprezentacje samorządowców, którzy reprezentują Lewice w całej Polsce. W duchu samorządowym, w duchu rozmowy o konkretnych rozwiązaniach dla miasta, będziemy rozmawiać dziś z mieszkańcami Rzeszowa.

  – mówił.

  Następnie głos zabrała wicemarszałek senatu, która oznajmiła, że bardzo się cieszy, że może być dziś w Rzeszowie i wspierać kandydata Zjednoczonej Opozycji.

  Ja jako senatorka, jestem przykładem tego, że kiedy cała opozycja zjednoczy się we wspólnym celu, to wtedy osiąga sukces i tak samo głęboko wierze, że tutaj przy wspólnym poparciu Konrad Fijołek zostanie Prezydentem Rzeszowa.

  – powiedziała.

  Gabriela Morawska-Stanecka podarowała Konradowi Fijołkowi Konstytucję RP, zwracając się do Niego, że ma nadzieję, że dożyję czasów, kiedy wszyscy będą tej konstytucji przestrzegać.

  Konrad Fijołek podkreśli że w tym ważnym dokumencie jest zapisana także prawdziwa polska samorządność.

  Tych wszystkich sił które do tej pory niszczyły samorząd, my wspaniała koalicja wszystkich prodemokratycznych sił, w tej konstytucji zapisanego samorządu będziemy bronić.

  – zaznaczył Konrad Fijołek.

  23.04.2021 Rzeszow.Fot. Grzegorz Bukala

  Prezydent Świdnicy – Beata Moskal-Słaniewska, która jak mówi ma rodzinę pod Rzeszowem, podkreśliła, że atutem Konrada Fijołka w tych wyborach, jest doskonała znajomość miasta i jego spraw.

  Uważam, że będzie najlepszym gospodarzem. Będzie mu łatwo, bo jestjednym z Was – rzeszowian. Przejechaliśmy 500 km, żeby Wam o tym powiedzieć, bo to niezwykle ważne.

  – mówiła.

  Wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka, zapewniła, że jeśli wygra ich kandydat, to wszyscy tak jak dziś będą się spotykać i dzielić informacjami. Porównała wybory Prezydenta Rzeszowa do wyborów Prezydenta Łodzi.

  W Łodzi udało się wystawić wspólnego kandydata przez wszystkie partie opozycyjne, demokratyczne, które na sztandarach niosą konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej. Udało nam się to w Łodzi. Nasz kandydat pani Prezydent Hanna Zdanowska funkcjonuje w tej kadencji przy poparciu wszystkich tych sił opozycyjnych (…) tu też tak będzie!

  – dodała Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

  Marcin Chłodnicki, Wiceprezydent Kielc, wymieniał argumenty poparcia dla Konrada Fijołka jako przyszłego Prezydenta Rzeszowa.

  Przede wszystkim jest to kandydat stąd, kandydat lokalny, po drugie jest to samorządowiec, którego pracy przez ostatnie 20 lat przyglądaliśmy się wszyscy, ale też wiele uczuliśmy się od niego. Jest to także kandydat zgody. Zgody którą potrafił wokół siebie zbudować.

  – mówił.

  Następnie głos zabrał Jerzy Woźniak, Wiceprezydent Katowic, który stwierdził, że dobry Prezydent to powinien być dobry gospodarz. To osoba, która dba o rozwój miasta, dba o komfort życia mieszkańców, sferę społeczną i politykę senioralną.

  To daje gwarancję zrównoważonego rozwoju miasta i takiego Prezydenta Państwu życzę.

  – dodał.

  23.04.2021 Rzeszow.Fot. Grzegorz Bukala

  Mirosław Kozłowicz, wiceprezydent Bydgoszczy, zapewniał, że to nie jest jego pierwsza wizyta w Rzeszowie i docenił dotychczasową pracę Konrada Fijołka

  Widzę co dobrego się dzieje w Rzeszowie jeśli chodzi o infrastrukturę rowerową, pieszą. To są bardzo ważne tematy, które poruszacie ze społecznikami i oddajecie im głos, żeby miasto było przyjazne mieszkańcom. Nie zepsujcie tego Mieszkańcy Rzeszowa, nie wpuszczajcie tu obcych.

  -zaapelował.

  Jako ostatni głos zabrał Wiesław Buż, Poseł na Sejm RP, który zaapelował do mieszkańców Rzeszowa. 

  W wyborach parlamentarnych oddaliście na lewicę ponad 12 tys. głosów. Nie zostańcie w domu 9 maja lub w innym terminie, tylko idźcie i oddajcie głos na naszego wspólnego kandydata – Konrada Fijołka. 

  – również apelował.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -