3,2 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Wybory w Rzeszowie przełożone!?

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jak wynika z informacji podanych dziś w Faktach RMF FM wybory na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa zostaną przełożone najprawdopodobniej na 13 czerwca.

  Na Twitterze Faktów RMF FM padła informacja dotycząca przełożenia wyborów w Rzeszowie. Pierwotnie miały się one odbyć 9 maja, jednak z ostatnich doniesień wynika, że być może zostaną przełożone na 13 czerwca.

  Pojawił się także oficjalny komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego, który zaleca przełożenie terminu głosowania w Rzeszowie.

  „Podczas drugiej i trzeciej fali epidemii w Polsce, daty przedterminowych wyborów wójtów i burmistrzów oraz wyborów uzupełniających do rad gmin zostały przesunięte – po rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego uzasadnionej niekorzystną sytuacją epidemiczną w kraju.

  Pomimo tendencji schyłkowej trzeciej fali zachorowań na SARS-CoV-2 oraz prognozy poprawy sytuacji w najbliższych tygodniach, ciągle należy brać pod uwagę dynamicznie zmieniającą się sytuację i ryzyko wzrostu zachorowań – w szczególności pod kątem pojawiania się nowych wariantów koronawirusa.

  Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju, obostrzenia zdejmowane są ostrożnie, po gruntownej analizie epidemiologicznej w zestawieniu z sytuacją społeczno –  ekonomiczną w kraju.

  W opinii Głównego Inspektora Sanitarnego przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji epidemicznej. Zalecanym rozwiązaniem jest przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca 2021 r.”

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -