-3,4 C
Rzeszów
sobota, 22 stycznia, 2022
+

  Marcin Warchoł odwiedził dziś rzeszowskie schronisko “Kundelek”, gdzie zaprezentował program dla zwierząt

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj Marcin Warchoł kandydat na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa odwiedził schronisko „Kundelek” i przedstawił kolejne punkty swojego programu wyborczego, związane właśnie z pomocą zwierzętom.

  Na wstępie Marcin Warchoł przekazał przywiezioną karmę i prezenty dla zwierzaków ze schroniska. Pojawiły się także środki czystości i koce.

  Nasze rzeszowskie schronisko już od wielu lat niesie pomoc zwierzętom bezdomnym, często skrzywdzonym. Tutaj trafiają i znajdują swój dom, wspaniałą opiekę. Nie byłoby tego gdyby nie Pan Tadeusz Ferenc, bo budowa tego schroniska była jedną z jego pierwszych decyzji po objęciu władzy w 2002 roku.

  – przypomniał na wstępie kandydat na urząd Prezydenta.

  Odwiedziny schroniska były również okazją do przedstawienia kolejnych punktów programy wyborczego, które są skupione na pomocy czworonożnym przyjaciołom. Pierwszym punktem jest rozbudowa centrum adopcyjnego.

  Byłaby to interaktywna mapa polegająca na tym, że wszyscy, którzy otwierają strony związane ze stroną ratusza dostawaliby informację o możliwościach adopcji. Tego typu mapa jest to zrobienia, myślę, że razem z uczelniami stworzymy taki innowacyjny produkt.

  – tłumaczył Marcin Warchoł.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Drugim przedstawionym punktem jest wygospodarowanie nowego terenu pod psi park. Jedno takie miejsce jest już w Rzeszowie, ale jak zapowiada kandydat takich psich parków może być znacznie więcej.

  Kolejnym pomysłem jest coroczna zbiórka rzeczy w urzędzie dla schroniska oraz nowe środki w budżecie.

  Zobowiązuję się utrzymać ten rozwój i zwiększać środki na rzecz schroniska i na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół.

  – zapowiedział Marcin Warchoł.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Dyrektorka schroniska „Kundelek”, stwierdziła, że ma nadzieję, że współpraca z nowym Prezydentem będzie przebiegała tak jak dotychczas z Panem Tadeuszem Ferencem. Zaznaczyła, że na sto psów trafiających do schroniska 96 jest adoptowanych lub wraca do swoich właścicieli.

  Następnie głos zabrał były włodarz miasta Tadeusz Ferenc, który opowiedział historie adopcji kotki, którą posiada. Zaznaczył, że jest przekonany, że jeśli wybory wygra kandydat, którego poparł, to będzie on dbał o zwierzęta.

  Życzę Państwu, żeby ten ośrodek się rozwijał, żebyśmy pomagali również sąsiednim gminom, a gwarantem tego jest Pan Marcin Warchoł.

  – powiedział były Prezydent Miasta Rzeszowa.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Na pytanie czy Marcin Warchoł również zamierza zaadoptować jakieś zwierzę, kandydat powiedział, że jego dzieci bardzo chcą, córka pieska, a syn kotka, on sam stoi po stronie dzieci, ale ze względów mieszkaniowym na ten moment nie mogą sobie na to pozwolić.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -