17,1 C
Rzeszów
piątek, 25 czerwca, 2021
+

  Konrad Fijołek zapowiedział powstanie smart aquaparku w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się konferencja kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Tematem rozmowy była budowa w Rzeszowie smart aquaparku. W realizacji inwestycji miałoby pomóc doświadczenie prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka ze względu na działalność wrocławskiego aquaparku.

  Konrad Fijołek podkreślił, że Rzeszowianie oczekują na realizację przez samorząd nowych rozwiązań, które mogłyby przyczynić się do rozwoju miasta. W związku z potrzebą utrzymania rekreacji na wysokim poziomie, kandydat zaproponował wybudowanie rzeszowskiego aquaparku. Aby przedyskutować tę kwestię, zaprosił na konferencję prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka – autora pomysłu i właściciela aquaparku wrocławskiego, który jest najbardziej dochodowym obiektem tego typu w Polsce. Chciałaby przede wszystkim pozyskać od niego wiedzę na temat stworzenia modelu biznesowego.

  fot. Kurier Rzeszowski

  – Chcemy zrobić krok dalej, krok naprzód, i zrealizować to marzenie wielu Rzeszowian, abyśmy mogli cieszyć się nowoczesnym aquaparkiem – my i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Chcemy to zrobić w sposób mądry i realny, tak jak to powiedzieliśmy, aby to było dochodowe i nie trzeba było nadwyrężać naszych finansów. Mamy konkretne pomysły i rozwiązania. Mamy konkretne miejsce. Chcemy, aby ta inwestycja powstała w rejonach dobrze skomunikowanych w Rzeszowie, jakim jest Staromieście, gdzie będzie łatwy dojazd, także do drogi autostradowej, do drogi S19. Są tam także i miejskie tereny, które można ku temu wykorzystać

  – mówił Konrad Fijołek.

  Podkreślił, że plan wybudowania aquaparku jest realny, ponieważ poza lokalizacją ustalił już również funkcje miejsca w oparciu o rozmowę z prezydentem Wrocławia. Są tez przygotowywane wizualizacje i prowadzone rozmowy z architektami.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Prezydent Wrocławia wyraził szczerą nadzieję, na to, aby rzeszowianie za kilka lat mieli możliwość korzystania z nowej inwestycji. Zaznaczył, że rzeszowianie wciąż mają nowe potrzeby, ponieważ jakość życia ulega coraz większej poprawie i mieszkańcy aktywnie szukają miejsc, gdzie mogliby budować wzajemne relacje. Poinformował, że przychody z wrocławskiego aquaparku wynoszą brutto 45-48 mln rocznie, a zysk netto to 3 mln. Rocznie obiekt odwiedza blisko 2 mln osób, w tym mieszkańcy okolicznych miejscowości.

  – Umówiliśmy się już na kolejne spotkania. Ekipa wrocławska jest gotowa wspierać w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Chętnie podzielimy się wszystkimi dobrymi doświadczeniami, ale chętnie także wskażemy te rafy albo te ryzyka, które zawsze należy brać pod uwagę i powiemy co należałoby zrobić jeszcze lepiej, aby to miejsce mogło wszystkim służyć

  – mówił Jacek Sutryka.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Prezydent Wrocławia powiedział również, że samorządy mocno trzymają kciuki za Konrada i życzą mu powodzenia w kampanii. Jego zdaniem aquapark w Rzeszowie mógłby przynosić duże zyski ze względu na bycie dużą regionalną atrakcją, w której mogłyby być realizowane różne formy aktywności m.in. fitness, sauny czy zajęcia sportowe dla uczniów rzeszowskich szkół. Konrad Fijołek zapowiedział, że więcej informacji dotyczących aquaparku poda, jeśli osiągnie zwycięstwo w wyborach prezydenckich.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -