-2,8 C
Rzeszów
sobota, 22 stycznia, 2022
+

  Grzegorz Braun został wykluczony z obrad Sejmu

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę na obradach Sejmu poseł Konfederacji Grzegorz Braun został wykluczony z obrad Sejmu. Powodem był brak maseczki. Mimo ostrzeżeń marszałek Elżbiety Witek, poseł nie założył maseczki ochronnej.

  Marszałek Witek zwróciła się do Grzegorza Brauna, który zasiadał w ławach sejmowych bez maseczki ochronnej, z uwagą, że nie przestrzega jej zarządzenia w sprawie rozwiązań porządkowych. Prosiła posła Konfederacji o osłonięcie ust i nosa.

  Marszałek przywoływała posła do porządku i zaprzestania uniemożliwiania obrad. Na co Braun odpowiedział, że przywołuje panią do przestrzegania prawa.

  „Ponieważ uniemożliwia pan prowadzenie obrad, podejmuję decyzję o wykluczeniu pana z posiedzenia Sejmu, zgodnie z regulaminem proszę o opuszczenie sali.”

  – powiedziała w czasie obrad marszałek Elżbieta Witek.

  Grzegorz Braun nie miał na twarzy maseczki i nie założył jej mimo upomnień marszałek.

  „Proszę nie narażać zdrowia i życia innych osób”

  -dodała marszałek.

  Po tych słowach poseł Konfederacji opuścił salę plenarną.

  „Grzegorz Braun wykluczony z obrad Sejmu z powodu braku maseczki. I słusznie. Miejsce dla błaznów, lekceważących zdrowie i życie innych, jest poza Sejmem”

  – napisał na Twitterze polityk Franciszek Sterczewski.

  To już kolejne obrady Sejmu, na których Grzegorz Braun dostał upomnienie za brak maseczki. Braun jest znany jako krytyk zasad związanych z bezpieczeństwem epidemicznym.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -