21,4 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Waldemar Kotula oficjalnie poparł kandydaturę Marcina Warchoła

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na Rynku odbyła się konferencja prasowa, podczas której środowisko Porozumienia Jarosława Gowina oraz ubiegający się o fotel Prezydenta Miasta Rzeszowa Waldemar Kotula oficjalnie poparli kandydaturę Marcina Warchoła.

  Na wstępie marszałek Stanisław Kruczek przedstawił porozumienie programowe zawarte z Marcinem Warchołem. Wynegocjowane postulaty to m.in.:

  • Kontynuacja bardzo dynamicznego rozwoju młodego miasta Rzeszowa jako stolicy Podkarpacia.
  • Budżet Obywatelski,
  • Program Mieszkaniowy,
  • Szpital Uniwersytecki,
  • Ogród Zoologiczny.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Następnie Waldemar Kotula oficjalnie poinformował o swojej rezygnacji i przy okazji podziękował swoim współpracownikom, mediom i całemu sztabowi za wsparcie.

  Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach. Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse na wygranie tych wyborów i tym kandydatem jest dr hab. Marcin Warchoł.

  – podkreślił Waldemar Kotula.

  Radny zaznaczył, że zawarte zostało porozumienie programowe, nie było mowy o żadnych etatach. Następnie życzył kandydatowi na Prezydenta Miasta powodzenia w nadchodzących wyborach.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Ogromnie dziękuję za poparcie, jakiego udzielił mi Pan radny Waldemar Kotula, Porozumienie na czele z Panem Stanisławek Kruczkiem. Jest to kolejne bardzo ważne dla mnie poparcie. Połączyła nas gama ważnych projektów dla miasta, takich jak Szpital Kliniczny Uniwersytecki, program dla osiedli, program mieszkaniowy czy ZOO.

   – podkreślił Marcin Warchoł.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Następnie głos zabrał Prezydent Tadeusz Ferenc, który także podziękował za wsparcie dla kandydata, którego poparł.

  Dziękuję panu Waldemarowi Kotuli za przekazanie głosów na rzecz Marcina Warchoła. My z panem ministrem współpracujemy już ponad 3 lata i wspólnie załatwiliśmy już wiele spraw zależnych od rządu. Zwracam się do mieszkańców Rzeszowa, kochani mieszkańcy: głosujcie na pana Marcina Warchoła! To bardzo dobry kandydat!

   – powiedział wieloletni włodarz miasta Tadeusz Ferenc.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Na zakończenie symbolicznie podpisano umowę programową. Udzielone dziś poparcie sprawiło, że Marcin Warchoł jest obecnie kandydatem popieranym już oficjalnie przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, a także dwóch dotychczasowych kandydatów na prezydenta – Macieja Masłowskiego oraz Waldemara Kotulę.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -