17,5 C
Rzeszów
niedziela, 26 czerwca, 2022
+

  Nagrania wideo tworzone przez młode pokolenie dla dzieci i nastolatków w ramach projektu Menarini Pills of Art Junior

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Zachęcenie młodego pokolenia do wypowiedzi na temat sztuki” to hasło przewodnie projektu z 18 milionami wyświetleń na całym świecie. Menarini obecnie startuje z wersją „junior”, w ramach której młodzi eksperci w dziedzinie sztuki odpowiadają na pytania i na nieoczekiwane kwestie, które mogą budzić ciekawość dzieci w zakresie wielkich dzieł włoskiego renesansu. Projekt bawi i uczy zachęcając dzieci i młodzież do zainteresowania sztuką.

  „Głowa Meduzy” Caravaggia, „Wiosna” Botticellego i „Madonna della Seggiola” Rafaela są tematami pierwszych krótkich nagrań w ramach projektu Menarini. 

  „Kim są osoby przedstawione na obrazie „Wiosna” i dlaczego tańczą w sadzie, a nie w sali balowej?” lub dlaczego „Głowa Meduzy” została namalowana na tarczy?” To tylko niektóre z pytań postawionych przez młodych bohaterów serii Pills of Art Junior.

  Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania młodszych pokoleń ponadczasowymi arcydziełami sztuki i artystami z całego świata. Te krótkie filmy przedstawiają anegdoty, informacje i mało znane ciekawostki na temat najsłynniejszych dzieł sztuki, głównie pochodzących z okresu włoskiego renesansu. Filmy oparte są na prostych i bezpośrednich pytaniach zadawanych przez dzieci i nastolatków ekspertom z dziedziny sztuki.

  „Świat sztuki składa się z kolorów, historii i fascynujących postaci, które, jeśli zostaną opatrzone bardziej tradycyjnymi objaśnieniami opartymi na mniej popularnej terminologii i specjalistycznym języku, mogą wydawać się nudne, w szczególności dla dzieci”

  – komentują Lucia i Alberto Giovanni Aleotti, udziałowcy i członkowie Zarządu Menarini.

  Liczba nagrań wkrótce się zwiększy. Na projekt Menarini Pills of Art składają się krótkie filmy o długości nieznacznie przekraczającej jedną minutę, które zyskały ogromną popularność, przejawiającą się 18 milionami wyświetleń treści w ośmiu rożnych językach włoskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim, niemieckim, tureckim i chińskim. Filmy zyskały rzeszę fanów na całym świecie również w Polsce.

  „Realizując projekt Menarini Pills of Art chcieliśmy zobaczyć sztukę oczami dzieci i nastolatków, z tym samym poczuciem ciekawości, jak gdyby wyruszyli w podróż zmierzającą do odkrycia innego świata sztuki, bogatego w kolory i rożnego rodzaju odcienie, pełnego legend i zabawy, umożliwiając nam, dorosłym, dostrzeganie detali, które przestaliśmy widzieć już dawno temu”

  -dodają twórcy projektu.

  Nagrania są w języku włoskim i angielskim, można znaleźć je na stronie: https://bit.ly/3wESgYT i https://bit.ly/3mITs9b.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -