wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  1000 świątecznych paczek dla ubogich od Caritasu Diecezji Rzeszowskiej

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Caritas Diecezji Rzeszowskiej co roku organizuje śniadanie wielkanocne dla ubogich, bezdomnych i samotnych, ale ze względu na zagrożenie epidemiczne, w tym roku pomógł w innej formie: przygotował świąteczne zestawy paczek dla potrzebujących.

  Ze względu na to, że w świątecznych śniadaniach, uczestniczyło 300 osób, w tym roku niestety się ono nie odbędzie. Z tego powodu – rzeszowska Caritas przygotowała inną formę świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących.

  fot. materiały Caritas Diecezji Rzeszowskiej

  Pracownicy i wolontariusze przez tydzień pakowali świąteczne zestawy, które zawierały żywność oraz środki czystości. Pakiet żywnościowy obejmował 16 produktów, m.in. świąteczna wędlinę, konserwy, żurek, 3 dania gotowe, chrzan, olej, cukier, mąkę, słodycze i herbatę. Pakiet chemii gospodarczej zawierał kapsułki do prania, płyn do płukania oraz środki czystości. Przygotowanie aż 1000 tak bogatych paczek wielkanocnych stało się możliwe dzięki ludziom wspierającym działalność Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz dzięki darom przekazanym przez prywatne firmy. Wielkanocne dzieło zostało także dofinansowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

  fot. materiały Caritas Diecezji Rzeszowskiej

  Prezenty wielkanocne trafiły do osób ubogich, bezdomnych i samotnych w Wielkim Tygodniu.

  Ufamy, że ta forma pomocy od Caritas Diecezji Rzeszowskiej pomoże osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej godnie przeżyć Święta Wielkanocne

  – czytamy na stronie Caritasu.

  fot. materiały Caritas Diecezji Rzeszowskiej
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com