środa, 17 lipca, 2024
+

  Sąd Rejonowy odwołał rozprawy ze względu na pandemię. We wszystkich sądach ograniczenia

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju rzeszowskie sądy wprowadziły duże ograniczenia dotyczące przebywania w budynkach, form kontaktu czy dokonywania opłat. Na stronie Sądu Rejonowego pojawiła się informacja o zarządzeniu, na mocy którego część rozpraw została odwołana.

  Ze względu na konieczność zachowania reżimu sanitarnego, w rzeszowskich sądach nadal występują ograniczenia dotyczące urzędowania oraz bezpośredniej obsługi interesantów, a dyżury są zwieszone do godziny 18.

  Sądy zachęcają do kontaktowania się drogą elektroniczną, telefoniczną, a pisemną tylko za pośrednictwem operatora pocztowego. Przy wejściu do sądów można składać adresowaną do instytucji korespondencję, której nie należy potwierdzać. Dodatkową pomocą są samoobsługowe terminale płatnicze, służące do bezgotówkowego dokonywania opłat sądowych, kar, grzywien, zaliczek oraz zakupu e-znaków.

  Więcej informacji na temat pracy sądu w czasie pandemii można znaleźć na stronie internetowej każdego sądu w zakładce ,,COVID-19”, gdzie znajduje się m.in. wykaz spraw, rozpoznawanych danego dnia.

  Sąd Rejonowy zamieścił na swojej stronie internetowej zarządzenie Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego w Rzeszowie z dnia 18 marca. Z jego treści wynika, że w dniach od 22 marca do 9 kwietnia rozprawy oraz posiedzenia jawne zostają odwołane, z wyłączeniem spraw pilnych, aresztowych i takich, które sędziowie uznają za niezbędne.

  Ponadto obowiązuje zakaz przebywania na terenie Sądu Rejonowego osób trzecich (z wyjątkiem wezwanych na rozprawy czy posiedzenia), a w Czytelni Akt może przebywać jednocześnie tylko czterech Interesantów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com