czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Grzegorz Braun wzywa premiera do publikacji rozporządzenia o ogłoszeniu wyborów

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencji prasowa posła Grzegorza Brauna, kandydata Konfederacji w wyborach na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa. Głównym tematem była zwłoka Premiera Rządu RP w publikacji rozporządzenia o ogłoszeniu wyborów w Rzeszowie.

  Na wstępie Jacek Ćwięka zaznaczył, że konferencja jest poniekąd odpowiedzią na działania Ewy Leniart, zaapelował do Wojewody oraz wszystkich działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

  Mamy nadzieję, że wybory w Rzeszowie nie będą obarczone politycznymi układankami, z których Prawo i Sprawiedliwość jest już znane w naszym województwie.

  – mówił polityk.

  źródło: materiały nadesłane

  Grzegorz Braun swoje przemówienie rozpoczął minutą ciszy, dla wszystkich, którzy ponoszą straty przez wprowadzone dokładnie rok temu obostrzenia. Następnie powrócił do tematu opóźnień w publikacji aktu prawnego i nawoływał do odpartyjnienia wyborów samorządowych.

  Z tego miejsca wzywam Premiera Rządu RP, Mateusza Morawieckiego: z szacunku do mieszkańców Rzeszowa i innych okolicznych gmin proszę nie zwlekać, proszę nie opóźniać dłużej formalnego, oficjalnego rozpisania wyborów w naszych gminach.

  – apelował Grzegorz Braun.

  Polityk wezwał wszystkich parlamentarzystów z województwa podkarpackiego do wywarcia presji na premiera, aby ten niezwłocznie ogłosił wybory.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com