wtorek, 25 czerwca, 2024
+

  Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Polregio na Podkarpaciu

  Polecamy

  Natalia Daniło
  Natalia Daniło
  Dziennikarz - praktykantaka | Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od 14 marca do 12 czerwca będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów Polregio na terenie Podkarpacia. To następstwo prowadzonych prac modernizacyjnych.

  Przewoźnik zapewnia, że korekta powoduje nieznaczne zmiany w rozkładach jazdy. Dotyczy ona pociągów Regio oraz Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej (PKA). Połączenia w ramach PKA to 74 pociągi: 26 w relacji Rzeszów – Strzyżów – Rzeszów, 22 pociągi w relacji Rzeszów – Przeworsk – Rzeszów oraz 26 pociągów w relacji Rzeszów – Dębica – Rzeszów.   

  W związku pracami modernizacyjnymi na liniach 68 i 108, dla niektórych pociągów zostanie wprowadzona Autobusowa Komunikacja Zastępcza (AKZ). W AKZ obowiązuje ograniczenie przewozu rowerów oraz osób niepełnosprawnych na wózkach.

  Na linii 68 od 20 kwietnia do 12 czerwca odbywać się będą całodobowe kursy autobusowe na odcinku Przeworsk – Grodzisko Dolne – Przeworsk. Dotyczy to pociągów w relacji Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk.

  Czas korekty rozkładu jazdy pociągów obejmuje również długi, majowy weekend. Podczas jego trwania – tradycyjnie- zostaną uruchomione dodatkowe pociągi z Rzeszowa do Zamościa i Sandomierza oraz w relacji Jarosław – Lublin – Jarosław. Rozkład jazdy pociągów weekendowych przedstawiamy poniżej:

  • Rzeszów o. 7:45 – Zamość Wschodni p. 12:26
  • Zamość Wschodni o. 16:19 – Rzeszów p. 20:46
  • Rzeszów o. 7:24 – Sandomierz 8:51
  • Sandomierz o. 17:17 – Rzeszów 18:52
  • Lublin o. 7:15 – Jarosław 12:48
  • Jarosław 15:46 – Lublin 21:15.

  Przed zaplanowanym wyjazdem należy dokładnie zapoznać się ze zmienionym rozkładem jazdy pociągów.

  Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu całodobowej infolinii: 703 20 20 20. Szczegółowe zmiany są udostępniane na stronie polregio.pl, w Portalu Pasażera PKP PLK S.A.: rozklad.plk-sa.pl, na stronie rozklad-pkp.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com