1,3 C
Rzeszów
wtorek, 2 marca, 2021

Amelia Borkowska z Rzeszowa zakwalifikowana do dalszego etapu The Voice Kids

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury oczarowała swoim występem jurorów i zakwalifikowała się do dalszego etapu telewizyjnego programu The Voice Kids. Swoją dalszą przygodę...
+

  Zaskakujące osiągnięcia społeczne jednego z kandydatów na Prezydenta Miasta Rzeszowa

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś w samo południe odbyła się konferencja Porozumienia Jarosława Gowina, na której ogłoszono samodzielny start w wyborach na Prezydenta Miasta Rzeszowa. Porozumienie wybierze swojego kandydata w prawyborach. Do tej wewnętrznej rywalizacji zgłosiło się dwóch mieszkańców Rzeszowa: Waldemar Kotula – wieloletni Radny Miasta Rzeszowa oraz Arkadiusz Opoń – Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

  Stanisław Kruczek, lider Porozumienia Jarosława Gowina na Podkarpaciu zaznaczył, że dzisiejsze wydarzenie rozpoczyna wewnętrzną procedurę wyborczą, po której do oficjalnych wyborów, zostanie zarejestrowany jeden kandydat.

  Mamy już ustalony harmonogram prawyborów w podkarpackich okręgach Porozumienia, w których wezmą udział wszyscy członkowie PJG, bo Rzeszów to stolica naszego regionu. Kampania wyborcza w dobie pandemii na pewno będzie miała innych charakter. Już dziś zapraszam na debatę naszych kandydatów, którą będziemy transmitować online.

  – mówił Stanisław Kruczek.

  Fot. Kurier Rzeszowski

  Pierwszy kandydat to 35-letni, Waldemar Kotula, który urodził się i mieszka w Rzeszowie. Jest radnym miasta nieprzerwanie od 2014 roku, obecnie także Przewodniczącym Rady Osiedla Piastów już drugiej kadencji. Pracuje w 4 komisjach: Komisji Gospodarki Przestrzennej, Komisji Przedsiębiorczości i Zrównoważonego Rozwoju, Komisji Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, oraz Komisji do spraw Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Swoją karierę zawodową rozpoczął na 4 roku studiów jako programista w Asseco Poland S.A. Obecnie Waldemar Kotula to prezes dwóch spółek: jedna w branży IT zajmująca się tworzeniem dedykowanego oprogramowania, druga zaś rozwojem produktu do zarządzania drukarkami w kontraktach MPS. Dzięki zdaniu egzaminu Państwowego w Ministerstwie Skarbu Państwa dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa, obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej Siarkopol Tarnobrzeg sp. z o.o.

  Fot. Kurier Rzeszowski

  Sprawy Miasta Rzeszowa nie są mi obce. Tyle lat działalności jako samorządowiec na tym terenie pozwoliły mi poznać nie tylko potrzeby mieszkańców, ale także zauważyć jakie inwestycje są dla miasta konieczne. Za mojej kadencji w Rzeszowie, będę dążyć do tego abyśmy zagościli w ekstraklasie i lidze mistrzów. Niezbędne będzie wybudowanie centrum lekkoatletycznego oraz przywrócenie blasku naszemu żużlowi. Ważne dla mnie niezwykle będzie powstanie kompletnej Akademii Medycznej ze szpitalem akademickim.

  – mówił Waldemar Kotula.

  źródło: materiały prasowe organizatorów

  Drugim kandydatem jest Arkadiusz Opoń, 33-letni mieszkaniec Rzeszowa, który pochodzi z Krosna. Obecnie Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, a przez ostatnie lata także wicedyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Wcześniej pracował w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie w Kancelarii Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz w Departamencie Wdrażania Projektów Infrastrukturalnych RPO. 

  Zdecydowałem się stanąć do prawyborów, bo mieszkam w Rzeszowie i wiem, że może być lepszy i piękniejszy! Wiecie Państwo sami ile potrzeb wyrażają mieszkańcy nowych osiedli. Jak czasem trudno stamtąd dojechać, jak mało jest tam dobrze zlokalizowanych żłobków czy przedszkoli. Te problemy paraliżują potencjał tkwiący w młodych ludziach, którzy są przyszłością Rzeszowa. Obiecuję, że slogan „Stolica Innowacji” nie będzie odtąd tylko pustym tekstem. Kolejnym z oczywistych problemów jest brak planu zagospodarowania i karygodne traktowanie cennej przestrzeni miejskiej. Państwo architekci i urbaniści, czujcie się zaproszeni!

  – oświadczył.

  Na pytanie od Redaktora naczelnego Kuriera Rzeszowskiego Krzysztofa Mosiężnego o dotychczasowe osiągnięcia społeczne dla mieszkańców Rzeszowa, Arkadiusz Opoń odpowiedział:

  Ja mieszkam w Rzeszowie już parę lat, tutaj się ożeniłem, mam żonę Katarzynę.

  Zapraszamy do wysłuchania konferencji:

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -