15,3 C
Rzeszów
środa, 5 października, 2022
+

  Miasto Rzeszów nominowane do konkursu o tytuł ,,Zielonej stolicy Europy”

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszów znalazł się w gronie 16 miast, które zakwalifikowały się do konkursu o tytuł „Zielonej stolicy Europy 2023”. Grono finalistów konkusu poznamy już w kwietniu.

  Miasto Rzeszów zostało nominowane do konkursu o tytuł ,,Zielonej stolicy Europy”. W edycji 2023 miasta zostaną ocenione przez niezależnych ekspertów w 12 kategoriach. Nagroda przyznawana przez Komisję Europejską jest przydzielana miastu wyróżniającemu się ze względu na kryteria: wzrostu gospodarczego, poprawy jakości życia mieszkańców i ochrony środowiska. Wyłonione miasta zostaną ocenione przez niezależnych ekspertów w dwunastu kategoriach, m.in. jakości wody, gospodarki ściekami, bilansu energetycznego miasta, transportu miejskiego, zarządzania przestrzenią publiczną, rozwoju zieleni, hałasu.

  Grono ścisłych finalistów konkursu zostanie podane już w kwietniu. Kolejnym krokiem będzie przedstawienie komisji planu działania, a następnie uroczyste wręczenie nagród.

  źródło: strona na Facebooku Rzeszów – miasto innowacji

  Celem nagrody w ramach ,,Zielonej Stolicy Europy” jest rozpoznanie, nagrodzenie, a także zachęcenie miast do wdrożenia najlepszych praktyk inwestycyjnych mających na celu poprawę jakości życia miejskiej społeczności dbając jednocześnie o środowisko.

  W ramach konkursu doceniane są konkretne działania, takie jak:

  • współpraca i partnerstwo między władzą, przedsiębiorstwami i obywatelami mająca na celu rozwój i poprawę warunków życia w mieście,
  • wdrożenie rozwiązań zrównoważonej gospodarki,
  • założenie oraz rozwój parków i terenów rekreacyjnych,
  • nowoczesne podejście do gospodarki zarządzania odpadkami,
  • innowacyjne rozwiązania w zakresie redukcji zanieczyszczeń,
  • zintegrowane podejście do zarządzania miastem zapewniające pozytywne i długoterminowe skutki.

  Trzymamy kciuki!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -