środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Żołnierze z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy oddali krew

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Żołnierze z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy oddali krew w ramach niedawno ogłoszonej akcji przez szefa MON Pana Mariusza Błaszczaka. Terytorialsi w tym trudnym okresie pandemii po raz kolejny potwierdzają swoją gotowość niesienia pomocy osobom potrzebującym.

  W minioną sobotę (20 lutego) ponad 30 żołnierzy z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty zgłosiło się do Centrum Krwiodawstwa. W ten sposób do banku krwi w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa w Dębicy oddali razem 13,5 litra krwi.

  źródło: materiały prasowe 3.PBOT

  Podkarpaccy terytorialsi to dojrzali żołnierze, którzy wiedzą, że każda niesiona pomoc w tym trudnym okresie jest na wagę złota. Swoją gotowością i szybką odpowiedzią na apel Centrum Krwiodawstwa nasza Brygada chce także zachęcić wszystkich mieszkańców Podkarpacia do oddawania krwi. Jako żołnierze chcemy pokazać, że choć sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa jest trudna, nie może nas powstrzymać przed wzajemną pomocą i ofiarowaniem bezcennego daru życia, jakim jest krew.

  – mówi dowódca brygady, płk Dariusz Słota.

  Od powstania Brygady żołnierze przekazali już ponad 1400 litrów krwi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W szeregach 3. Podkarpackiej Brygady OT służą żołnierze ozdrowieńcy, którzy oddali blisko 30 litrów osocza.

  Donacje to nie jedyny rodzaj wsparcia żołnierzy WOT obejmuje także takie obszary jak: preselekcja dawców – żołnierze przeprowadzają wywiady epidemiologiczne, uwzględniając w ankietach m.in. takie informacje jak objawy infekcji, przebywanie za granicą czy miał kontakty z osobą zakażoną. Terytorialsi zajmują się również transportem krwi i osocza.

  źródło: materiały prasowe 3.PBOT
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com