1,3 C
Rzeszów
wtorek, 2 marca, 2021

Amelia Borkowska z Rzeszowa zakwalifikowana do dalszego etapu The Voice Kids

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury oczarowała swoim występem jurorów i zakwalifikowała się do dalszego etapu telewizyjnego programu The Voice Kids. Swoją dalszą przygodę...
+

  Budowa obwodnicy południowej Rzeszowa coraz bliżej

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie odrzucił skargi mieszkańców i ekologów, które wstrzymywały inwestycję. Na przełomie stycznia i lutego 2021 roku zostanie złożony wniosek do wojewody o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

  Wszystkie dokumenty potrzebne do budowy południowej obwodnicy w Rzeszowie są już gotowe i prawomocne. Ostatnia przeszkoda, która wstrzymywała złożenie wniosku o zezwolenie na inwestycję zniknęła wraz z odrzuceniem protestów ekologów.

  Planowana obwodnica południowa Rzeszowa ma mieć 6 km długości. Będzie ona poprowadzona od ronda w rejonie ulicy Podkarpackiej, mostem przez Wisłok, do alei Sikorskiego.

  Koszt wykonania południowej obwodnicy szacuje się na 450 mln zł. Urząd Miasta Rzeszowa stara się o pozyskanie pieniędzy na inwestycję z Krajowego Planu Odbudowy, który powstaje w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -