poniedziałek, 29 maja, 2023
+

  Trudne warunki na drogach

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na podkarpackich drogach trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, śliska, w niektórych miejscach też mokra nawierzchnia utrudnia kierowcom jazdę. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków.

  Panująca obecnie na terenie województwa podkarpackiego pogoda sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

  – czytamy na stronie podkarpackiej policji.

  Jezdnie są śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Opady w połączeniu z niską temperaturą wydłużają drogę hamowania pojazdu, bardzo łatwo na mokrej i śliskiej jezdni wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne.

  Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej. 

  – apelują policjanci.

  Szczególną ostrożność należy zachować w pobliżu przejść dla pieszych. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować. Policjanci swój apel kierują również do pieszych, aby nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

  Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

  – przestrzegają funkcjonariusze.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com