17,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Akcja #DajemySerce w Głogowie Małopolskim

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Akcja #DajemySerce, polegająca na zbiórce nakrętek dla chorych dzieci, jest aktywnie prowadzona w Głogowie Małopolskim. W miejscowości znalazły się aż cztery serca, do których można wrzucać nakrętki. Kurier Rzeszowski również zaangażował się w akcję.

  Trzy serca postawione przez Miasto i Gmina Głogów Małopolski w porozumieniu z Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie można odnaleźć przy Przedszkolu, basenie i ratuszu w Głogowie Małopolskim.

  Czwarte serce postawiło stowarzyszenie Rozwój Głogowa Mieszkańcy, przy współpracy z lokalnymi firmami. Serce to znajduje się przy Cukierni Niwa ul. Paderewskiego (na przeciwko Biedronki). Do akcji dołączyły Cukiernia NIVAZieleniak Jolanta BarczakCentrum Medyczne MEDYK, Ubezpieczenia ZBW Głogów Małopolski, a także nasza redakcja – Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi.

  fot. Facebook, Justyna Tyrawska

  Pomysłodawczynią organizacji akcji w Gminie Głogów Małopolski jest Zofia Krzemieniecka. Do pomagania dzieciom poprzez wrzucanie nakrętek zachęca również koordynator Rozwój Głogowa Mieszkańcy – Tomasz Skoczylas.

  – Z serca, do serca – to przecież łatwe. Dla mnie to ogromna radość, że spontaniczna akcja na portalu społecznościowym, którą ogłosiłam tuż przed Dniem Dziecka, ma tak cudowne zakończenie

  – mówi pani Zofia, jak czytamy na stronie rozwojglogowamieszkancy.pl.

  – Cieszę się, że takie serca stanęły w Głogowie Małopolskim. Zachęcam mieszkańców gminy, aby zapełniali te serca. Pomagamy dzieciom i to jest nasza najważniejsza misja

  – podsumowuje Tomasz Skoczylas dla portalu rozwojglogowamieszkancy.pl.

  Z regulaminem akcji można zapoznać się klikając Tutaj.

  Nakrętki są zbierane m.in. dla pięcioletniego Dominika z Głogowa Małopolskiego. który choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Zbiórka na jego leczenie potrwa 3 miesiące. Aby wesprzeć Dominika należy wrzucić zakrętki do Serca Rozwoju, które stoi przy ulicy Paderewskiego 22 przy Cukierni Niva.

  fot. strona na Facebooku Rozwój Głogowa Mieszkańcy

  Mieszkańcy Głogowa bardzo aktywnie uczestniczą w akcji. Wczoraj zapełnione zostało już drugie serce na nakrętki. Ponadto wrzucający zabrali ze sobą odblaski przymocowane do serca, świadczące o uczestnictwie w akcji. Wzięli aż 250 odblasków. Uczestnicy ofiarowali już ponad 600 litrów zakrętek. W ciągu dwóch ostatnich 7 dni serce zostało opróżnione już 2 razy.

  fot. strona na Facebooku Rozwój Głogowa Mieszkańcy

  Od 10 stycznia organizatorzy zorganizowali w ramach wydarzenia kolejną ciekawą akcję. Zadanie polega na wykonaniu selfie lub zdjęcia ze swoją rodziną podczas wrzucania nakrętek. Można je przesyłać organizatorom do 18 stycznia w komentarzu pod postem: https://www.facebook.com/RozwojGlogowa/photos/a.426295471264076/848208252406127/. Z nadesłanych zdjęć zostanie wykonany kolaż.

  Zapraszamy do udziału w akcji!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -