7,4 C
Rzeszów
piątek, 22 stycznia, 2021

Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na wystawę inspirowaną zimowym pejzażem

W związku z zimową pogodą za oknem Wojewódzki Dom Kultury zaprasza do odwiedzenia nowej wystawy inspirowanej zimowym pejzażem, której autorem jest Piotr Gieroń. Od...
+

  Kolejne rozwiązania dla przedsiębiorców w tarczy antykryzysowej

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wsparcie gospodarki narodowej w ramach Tarcz Antykryzysowych wynosi już prawie 200 mld zł, z czego dla naszego regionu przypadać będzie około 9 mld złotych. Mówili o tym podczas dzisiejszej konferencji Waldemar Kotula i Stanisław Kruczek.

  Rada Ministrów na wniosek Jarosława Gowina 5 stycznia przyjęła dwie uchwały ws. nowelizacji Tarczy Finansowej PFR oraz zupełnie nowego programu dla MŚP, czyli tzw. „Tarczy Finansowej PFR 2.0”. Jarosław Gowin z sukcesem zabiegał o dodatkowe 20,5 mld zł w ramach walki o miejsca pracy i ratowania polskiej gospodarki w czasie pandemii COVID-19. Dzięki temu kwota pomocy udzielonej polskim przedsiębiorcom w trakcie pandemii zbliża się do 200 mld zł.

  Wsparcie dla gospodarki, za którą w ramach rządu odpowiada Jarosław Gowin, obejmie teraz w ramach „Tarczy Finansowej PFR 2.0” 45 branż. Zostało ono poprzedzone dziesiątkami spotkań i konsultacji z przedsiębiorcami przeprowadzonymi w Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

  źródło: Porozumienie – Podkarpackie

  Nowelizacja Tarczy Finansowej PFR to przede wszystkim umorzenie do 100% środków otrzymanych przez polskich przedsiębiorców w celu wsparcia walki z gospodarczymi skutkami pandemii. Dzięki temu aż 7,5 mld złotych zostanie w kieszeni polskich przedsiębiorców.

  Natomiast Tarcza Finansowa PFR 2.0 to zupełnie nowy instrument do walki o utrzymanie kondycji polskich przedsiębiorstw, na który zostanie przeznaczone 13 miliardów złotych. To kolejne wsparcie dla najbardziej dotkniętych branż – 6,5 mld zł dla mikrofirm oraz 6,5 mld zł dla małych i średnich przedsiębiorców.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -