7,4 C
Rzeszów
piątek, 22 stycznia, 2021

Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na wystawę inspirowaną zimowym pejzażem

W związku z zimową pogodą za oknem Wojewódzki Dom Kultury zaprasza do odwiedzenia nowej wystawy inspirowanej zimowym pejzażem, której autorem jest Piotr Gieroń. Od...
+

  Konferencja wojewody na temat środków przeznaczonych na ochronę zdrowia

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się konferencja prasowa wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. Dotyczyła ona środków przeznaczonych na ochronę zdrowia w ubiegłym roku. Podczas spotkania wypowiadał się również dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie – Robert Bugaj.

  Ewa Leniart dokonała podsumowania działań, podjętych w 2020 roku, dotyczących środków finansowych, które zostały wykorzystane do walki z koronawirusem.

   Braliśmy aktywny udział w tym, aby przygotować podmioty lecznicze do zwalczania epidemii COVID-19 i w tym celu m. in.  – za pośrednictwem wojewody – zostały pokazane specjalne środki dedykowane szpitalom związanym z leczeniem zakażonych pacjentów. Te specjalne środki, po podsumowaniu roku, przekroczyły 17 mln zł 

  – mówiła wojewoda.

  fot. materiały PUW

  Kwota ta została przeznaczona m. in. na doposażenie placówek w specjalistyczną aparaturę i sprzęt medyczny tj. respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, łózka reanimacyjne itp., dofinansowanie zakupów aparatów do tlenoterapii, modernizację i rozbudowę  instalacji tlenowych, na utworzenie stanowiska do intensywnej terapii dzieci w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie czy na doposażenie laboratorium diagnostycznego w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie.

  Poziom finansowania świadczeń opieki zdrowotnej na przestrzeni ostatnich pięciu lat podsumował dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie Robert Bugaj.

   W roku 2015 dysponowaliśmy, jako Narodowy Fundusz Zdrowia, kwotą 3 mld 650 mln zł, natomiast rok 2020 r. zamykamy kwotą 5 mld 520 mln zł, czyli w ciągu pięciu lat zanotowaliśmy wzrost finansowania świadczeń opieki zdrowotnej o prawie 2 mld zł. W każdym roku średnio ten wzrost wynosi ok. 10 proc. Ogólnie od 2015 r. nastąpił wzrost nakładów o 51 proc. 

  – poinformował dyrektor Robert Bugaj, dodając, że za rok 2020 NFZ jest w stanie sfinansować wszystkie wykonane świadczenia.

  fot. materiały PUW
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -