wtorek, 26 września, 2023
+

  Pomoc dla samorządów poszkodowanych w tegorocznej powodzi

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  W poniedziałek, 30 listopada odbyła się konferencja wojewody podkarpackiej, Ewy Leniart i europosła Bogdana Rzońcy. Tematem konferencji była pomoc samorządom poszkodowanym w tegorocznej powodzi.

  W czerwcu tego roku, w województwie podkarpackim w wyniku deszczu i burzy, doszło do powodzi. Straty materialne oszacowane zostały na ponad 1 mld 218 mln złotych. Pomocy udzielały służby ratownicze.

  Straż Pożarna odnotowała nawet 4,5 tysiąca zdarzeń związanych z bezpośrednią interwencją mających na celu albo ograniczenie skutków podtopień, albo wręcz ochronę ludzkiego życia i zdrowia, a także mienia.Zważając na skalę zniszczeń spowodowanych powodziami błyskawicznymi, wystąpiliśmy do polskiego rządu z prośbą o pomoc – została ona udzielona. Ponad 32 mln zł zostało skierowane na odtworzenie infrastruktury, która została zniszczona.” – podkreśliła wojewoda.

  Oprócz pomocy do rządu, skierowano się również o pomoc z Unii Europejskiej. Ta pomoc zostanie uruchomiona – pisaliśmy o tym w zeszłą środę. Na ten cel zabezpieczono 7 mln euro. Jak podkreślił Bogdan Rzońca:

  „Na pewno te straty są dużo, dużo większe, niżli uzyskana pomoc, ale ta pomoc jest też określona matematycznie.”

  Zasadę co do tego, które podmioty i ile pomocy finansowej otrzymają, określi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wojewoda stwierdziła, że możliwe iż w niedługim czasie zostaną one zaprezentowane.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com