niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Hotel dla Medyka – inicjatywa Centrum Medycznego Medyk i Hotelu Prezydenckiego

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Centrum Medyczne Medyk od początku pandemii koronawirusa aktywnie włącza się w pomoc instytucjom i placówkom medycznym z całego regionu. W trosce o bezpieczeństwo tzw. białego personelu, który jest na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19 od 4.11.2020 powstał tzw. Hotel dla Medyka.

  Podczas pandemii najważniejszą rolę w walce z COVID-19 odgrywają medycy – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz cały personel szpitali, przychodni i innych placówek, pomagający w tej kryzysowej sytuacji. Kluczowe jest, by odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo oraz zapewnić możliwie wysoki komfort pracy.

  W związku z tym we współpracy z Centrum Medycznym Medyk Hotel Prezydencki w Rzeszowie udostępnia swoje pokoje, tworząc tzw. Hotel dla Medyka. Jest to być miejsce, w którym medycy ze szpitali zakaźnych i jednoimiennych z całego województwa, narażeni codziennie na kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem, będą mogli odpocząć po ciężkim dyżurze, nie narażając domowników na ewentualne zakażenie.

  Organizatorzy przedsięwzięcia chcą dążyć do tego, by takich miejsc na Podkarpaciu, a nawet w kraju, było więcej. Wierzą, że pozwoli to usprawnić funkcjonowanie służby zdrowia i wygrać walkę z pandemią. Pomysł i jego realizacja mają na celu przede wszystkim zadbanie o medyków, ale także zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.

  Dodatkowo w drugiej części Hotelu wyznaczone zostało również izolatorium dla osób skierowanych na kwarantannę przez szpital czy lekarza POZ do izolacji, a nie mogą poddać się jej  w warunkach domowych. Standard pobytu w izolatorium obejmuje opiekę medyczną, w tym: wizytę pielęgniarską i poradę lekarską, pobranie materiału do badań w kierunku COVID-19 w uzasadnionych klinicznie przypadkach, zapewnienie transportu lub transportu sanitarnego, a także 3 posiłki dziennie, bezpośredni kontakt z personelem medycznym i dezynfekcję pomieszczeń. Pierwsze takie izolatorium Centrum Medyczne Medyk stworzyło w Pałacu Ostoya w Jasionce.

  Lista szpitali zakaźnych, z których medycy mogą skorzystać z tzw. Hotelu dla Medyka:              

  1. Łańcut, Centrum Medyczne w Łańcucie Sp. z o. o., ul. Ignacego Paderewskiego 5
  2. Jarosław, Centrum Opieki Medycznej, ul. 3 Maja 70
  3. Sanok, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. 800-lecia 26
  4. Mielec, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego, ul. Żeromskiego 22
  5. Jasło, Szpital Specjalistyczny, ul. Lwowska 22
  6. Przemyśl, Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio, ul. Rogozińskiego 30
  7. Dębica, Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Krakowska 91
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com