17 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Piąta edycja Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa oraz w formie online

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Tegoroczny Kongres 590 po raz pierwszy zorganizowany zostanie w oparciu o autorską platformę hybrydową. Narzędzie „Lokkarto” umożliwi zdalny udział w wirtualnych audytoriach, umawianie i prowadzenie spotkań networkingowych, czy zwiedzanie wirtualnych stoisk. Na wczorajszej konferencji prasowej zaprezentowano możliwości nowego rozwiązania. Podpisano również umowę o współpracy z władzami województwa podkarpackiego.

  W tym roku na uczestników Kongresu 590 czeka ponad 125 aktywności, poświęconych rozwojowi gospodarczemu i wizji Polski za 10 lat. Kongres odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego podkreślał, że Kongres 590 to ważne wydarzenie dla regionu.

  Jest to edycja szczególna, bo odbywa się w roku, w którym całym światem wstrząsnęła pandemia, a co za tym idzie wymuszony i niechciany zastój gospodarczy dla wielu branż. To odcisnęło piętno na wielu dziedzinach życia – począwszy od edukacji, przez kulturę, na przemyśle i gospodarce kończąc. Kongres 590 to miejsce, w którym spotykają się liderzy, osoby, od których zależy stan i kondycja polskiej gospodarki. Dlatego warto wykorzystać ten moment, na zaprezentowanie szerszemu gronu potencjału, jaki drzemie na Podkarpaciu.” – mówił Władysław Ortyl.

  Jak podkreślał prezes Kongresu 590 Remigiusz Kopoczek strategiczne partnerstwo z województwem podkarpackim pozwala na stabilne i kompleksowe przygotowanie wydarzenia.

  Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie naszym Kongresem. Po pierwszym półroczu, gdy wydarzenia masowe zostały całkowicie wygaszone, następuje wyraźne odbicie. Firmy mają więcej do zakomunikowania, nadrabiają to, z czego wtedy musiały zrezygnować. Jest też potrzeba spotkań, rozmów, ustaleń oraz wymiany doświadczeń i poszukiwania nowych rozwiązań. Chcemy wpisać się w te potrzeby. Pamiętamy też o naszej misji i wyciągamy rękę do branż, które przeżywają trudny moment.” – mówił prezes Kopoczek. „Dzięki przygotowanym przez nas rozwiązaniom każdy będzie mógł w tych dniach być z nami na Podkarpaciu – osobiście lub zdalnie.” – dodał.

  Tegoroczny Kongres 590 będzie po raz pierwszy realizowany w formule w pełni hybrydowej. Oznacza to, że dostęp do większości elementów wydarzenia będzie możliwy także zdalnie, tworząc z częścią stacjonarną spójną całość. Umożliwi to autorska platforma „Lokkarto”.

  Kongres hybrydowy to nie „kongres online” – to znacznie więcej. Od kilku miesięcy pracujemy nad naszą autorską platformą kongresową „Lokkarto”, którą dzisiaj prezentujemy. To dobrze przygotowany koncepcyjnie i technologicznie produkt, dający wiele możliwości. W ten sposób tworzymy realną alternatywę dla udziału osobistego, dając uczestnikom poczucie pełnej partycypacji w Kongresie. Naszym zdaniem możliwość zdalnego udziału w wydarzeniach tego typu będzie już standardem i nie ma od tego odwrotu.” – mówił Łukasz Gontarek, wiceprezes Kongresu 590. Spółka będzie oferować platformę do organizacji wydarzeń hybrydowych „Lokkarto” także komercyjnie. Dzięki platformie nawet w przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej Kongres będzie w stanie obsłużyć wszystkie oczekiwania partnerów, gości i uczestników. Organizatorzy Kongresu korzystają z wszystkich aktualnych wytycznych w celu przygotowania miejsca wydarzenia pod względem sanitarnym. „Chcemy, by również pod tym względem Kongres 590 był zorganizowany w sposób modelowy. Bezpieczeństwo uczestników jest naszym priorytetem.” – dodał Łukasz Gontarek.

  5. edycja Kongresu 590 odbędzie się w dniach 21-23 października br. w Jasionce k. Rzeszowa. Impreza została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który zapowiedział swoją obecność w Rzeszowie. Oprócz prezydenta wśród gości Kongresu będą m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, przedstawiciele rządu, samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu.

  Nazwa Kongresu 590 pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie przedsiębiorstwa. Jego głównym celem jest uwolnienie potencjału polskiej gospodarki oraz promocja polskich produktów i usług. Ideą Kongresu 590 jest stworzenie przestrzeni do kooperacji dla polskich przedsiębiorców, naukowców i decydentów politycznych. Kongres 590 jest skierowany do wszystkich firm: od startupów, przez mikro, małe, średnie, po duże przedsiębiorstwa. Kongres 590 – cykliczne, coroczne wydarzenie gospodarcze, skupiające przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki i legislacji oraz gości zagranicznych. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. Organizatorem jest Kongres 590 sp. z o.o.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -