24,5 C
Rzeszów
czwartek, 29 lipca, 2021
+

  Łukacijewska: jest obawa przed twindemią. Będą szczepienia przeciw grypie?

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Coraz częściej w Polsce mówi się o tym, że grozi nam twindemia, czyli jednoczesna epidemia COVID-19 i grypy. Ten temat był również poruszony na poniedziałkowej konferencji prasowej Elżbiety Łukacijewskiej.

  Konferencja prasowa nt. powołania specjalnej komisji ds. walki z rakiem w European Parliament, a także twindemii i niewystarczającej ilości szczepionek przeciw grypie w Polsce❗

  Opublikowany przez Elżbietę Łukacijewską Poniedziałek, 28 września 2020

  To temat ponad krajowy i ponad podziałami. Zdrowie i sprawa twindemii powinna być w Polsce w tym momencie najważniejsza. Dla osób starszych i w grupie ryzyka powinny być zapewnione szczepionki przeciwko grypie, a tych, jak podkreśla europosłanka, w Polsce nie ma.

  Sprawdzenie ponad 100 aptek na Podkarpaciu wskazało jedno – Polska nie jest gotowa na twindemię. W żadnej aptece nie znajduje się szczepionka na grypę. Choć rząd zapewnia, że dla osób z grup ryzyka szczepionki będą zapewnione, nikt nie wie kiedy one się pojawią.

  fot. Kurier Rzeszowski

  “W Polsce jest 9 milionów seniorów, czyli jeśli chcemy zaszczepić około 75%, to powinniśmy zaszczepić ponad 6 milionów seniorów nie mówiąc już o osobach narażonych na zakażenie. Rząd natomiast przewiduje zaś jedynie dostarczenie 1,6 mln szczepionek.”

  Łukacijewska podkreśliła też, że niezrozumiały jest dla niej ruch tzw. “anty-COVID”, jaki powstał w Polsce. Częściową winę zrzuca na premiera, który w lipcu stwierdził, że pandemia w Polsce nie istnieje oraz prezydenta, który nie jest zwolennikiem przymusowych szczepień. “Takich bzdur nie słyszałam nigdzie na świecie” – stwierdza Łukacijewska. Europosłanka apeluje o rozsądek i zachowanie bezpieczeństwa, bo tylko to może nam pomóc przetrwać wszelkie kryzysy.

  Drugim tematem konferencji było utworzenie specjalnej komisji ds. walki z rakiem w Parlamencie Europejskiej. Jej celem jest opracowanie najlepszych rozwiązań i przygotowanie dla wszystkich państw członkowskich ścieżki od zdiagnozowania do wyleczenia nowotworu. Te środki mają pomóc krajom mniej rozwiniętym w lepszej diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -