poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Przegląd rzeszowskich kin – co zobaczymy od 25.09?

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Zeszły piątek nie obfitował w duże premiery. W tym tygodniu od piątku w ofercie rzeszowskich kin znajdzie się aż sześć nowych premier. Jakie to filmy?

  Największą i najważniejszą premierą dla Podkarpacia jest polski film dla dzieci i młodzieży Tarapaty 2. Zdjęcia do tego filmu były realizowane w naszym regionie i we współpracy z Podkarpacką Komisją Filmową. To kontynuacja filmu z 2017 roku, który możecie zobaczyć na Netfliksie. Odpowiada za nią ponownie Marta Karwowska.W drugiej części pojawiają się ci sami bohaterowie, lecz z nieznanych przyczyn podmieniono aktorkę odgrywającą jedną z głównych postaci. Film do złapania w Zorzy, Heliosie i Multikinie.

  I o ile nie ma się trzynastu lat lub dziecka na wychowaniu, to ciężko być zainteresowanym nowymi Tarapatami. Znacznie ciekawszą polską produkcją wydaje się Jak najdalej stąd Piotra Domalewskiego – twórcy Cichej Nocy. Ponownie wydaje się, że reżyser dotyka tego co można nazwać „polskością”. Przejawiają się i obraz prowincji, i rodzina rozbita przez emigrację. Nawet część aktorów z Cichej Nocy powraca, bo w filmie grają zarówno Arkadiusz Jakubik jak i Tomasz Ziętek. Pierwsze oceny i opinie napawają optymizmem, więc z pewnością warto zainteresować się tą produkcją. Do złapania w Multikinie oraz w Heliosie w Galerii Rzeszowskiej.

  graf. materiały dystrybutorów

  Z okazji 100 lecia urodzin papieża Jana Pawła II, do kin wchodzi dokument poświęcony jego osobie. Reżyserem jest José María Zavala, który wcześniej był odpowiedzialny za dokument Tajemnica Ojca Pio z 2018 roku. Wojtyła. Śledztwo jest kolejnym zbiorem archiwalnych nagrań oraz wypowiedzi osób w jakiś sposób związanych z Ojcem Świętym. Film będzie można znaleźć we wszystkich czterech rzeszowskich kinach.

  Gerard Butler, jako aktor, wpadł w pewną niszę niedrogich thrillerów, które nie wojują na ekranach, ale później otrzymują drugi obieg i cieszą się popularnością w telewizji i internecie. Po trylogii „w ogniu” i Geostormie nadszedł czas na Greenland. To kolejna opowieść o tym, jak świat stoi na skraju katastrofy i ojciec musi stanąć na wysokości zadania i uratować swoją rodzinę. Ten film jednak może okazać się ciekawszy, bo za scenariusz odpowiada Chris Sparling, który prawie dekadę temu napisał scenariusz do Pogrzebanego. Greenland można zobaczyć w Rzeszowie jedynie w kinach Helios.

  graf. materiały dystrybutorów

  Do Kina Zorza trafiają jeszcze dwie premiery. Jedna to Nadzieja, norweski dramat, który w tym roku na Festiwalu w Berlinie zebrał aż dwie nagrody. W jednej z głównych ról Stellan Skarsgård. Zewsząd słychać dość pozytywne opinie o tym filmie.

  Ostatnią premierą jest animacja dla najmłodszych Waleczne Rybki produkcji amerykańskiego studia Arcana Studio.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com