-0,2 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Zaczynamy Rzeszowskie Miodobranie – degustacja i kiermasz produktów pszczelarskich w Galerii Rzeszów

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W najbliższy piątek i sobotę (25/26 września 2020) w Galerii Rzeszów na placu obok fontanny odbędzie się Rzeszowskie Miodobranie. Na uczestników wydarzenia czekają degustacje oraz kiermasz produktów pszczelich z różnych zakątków kraju. Podczas kiermaszu będzie także możliwość spróbowania miodu przygotowanego przez pszczoły w Pasiece w Sercu Miasta, która początkiem sierpnia br. powstała na dachu Galerii Rzeszów. Na wydarzenie zapraszają Rafał i Maciej Szela, autorzy programu #TAKdlaPszczół, Galeria Rzeszów i Miasto Rzeszów.

  Rzeszowskie Miodobranie to doskonała okazja, by poznać wyjątkowe produkty przygotowane przez pszczelarzy z całej Polski – osoby wyróżniające się swą pracą, zaangażowaniem i jakością oferowanych produktów. Wśród wyrobów będzie można znaleźć m.in. miody naturalne, miody z bakaliami lub kremowane z owocami, pyłek, pierzgę i inne specjały takie jak wino miodowe.

  Oprócz degustacji miodu odwiedzający kiermasz będą mogli uczestniczyć w różnorodnych prezentacjach i warsztatach. Wszystkie Panie będą mogły przygotować sól do kąpieli na bazie pyłku i płatków róży, która zapewni im kąpiel pełną relaksu.

  „Zapraszamy w podróż do świata pszczół, który nieustannie urzeka i fascynuje. Możemy z niego czerpać pełnymi garściami. Pszczoły to przecież nie tylko miód. Mają udział niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Dzięki nim mamy co jeść i w co się ubierać. Pszczoły mają także swój udział w kosmetologii i farmacji. Przykładów jest bez liku. Rzeszowskie Miodobranie to także przestrzeń do rozmowy, dyskusji i wymiany doświadczeń, zdobycia wiedzy o tym jak żyć w zgodzie z naturą i dlaczego warto ją docenić.” – mówi Maciej Szela, koordynator akcji #TAKdlaPszczół.

  Kiermasz odbędzie się w godzinach otwarcia Galerii Rzeszów, a więc od godz. 9:00 w piątek i 10:00 w sobotę do 20:00 każdego dnia. Wydarzenie uatrakcyjnią występy młodych artystów Szkoły Muzyki Rozrywkowej Pro Musica. W sobotę o godz. 18:00 w magiczną podróż zabierze słuchaczy rzeszowska wokalistka Walentyna Masłowska i towarzyszący jej pianista Adrian Łazarczyk.

  Aromat miodu na dobre zagości w Galerii Rzeszów w sobotę po godz. 16:00, gdyż prowadzący Pasiekę w Sercu Miasta Rafał Szela uda się wówczas na dach, by odebrać ramki z miodem. Stamtąd trafią one bezpośrednio na plac obok fontanny, gdzie po krótkiej prezentacji zostaną odsklepione i odwirowane w miodarce ustawionej na scenie. Będzie można niemal dotknąć pszczelarskiego fachu.

  fot. materiały prasowe organizatorów
  fot. materiały prasowe organizatorów

  „Pszczoły w Pasiece w Sercu Miasta radzą sobie doskonale. Każdego dnia bardzo intensywnie gromadzą obfite zapasy pyłku pozwalającego rodzinie się wyśmienicie rozwijać i nektaru z którego mamy miód. Jaki będzie smak miodu? Tego dowiemy się już w sobotę. Miód z pewnością będzie posiadał wyczuwalną nutę kwitnącej w sierpniu i wrześniu nawłoci, której pszczoły wprost nie mogą się oprzeć.” – mówi Rafał Szela, pszczelarz.

  Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość skosztowania Miodu Rzeszowskiego z Serca Miasta na miejscu. Odbędzie się również konkurs, w którym nagrodami będą słoiki świeżo pozyskanego przysmaku.

  Zasady konkursu są proste, wystarczy w dn. od 24.09 do 4.10 polubić stronę #TAKdlaPszczół na Facebook (@Pasieka.RafalSzela) lub zaobserwować profil na Instagramie (@takdlapszczol). Spośród wszystkich uczestników zostanie rozlosowanych 5 słoików Miodu Rzeszowskiego z Serca Miasta. Nagrody zostaną wysłane pocztą. Dla osób już obserwujących #TAKdlaPszczół konkurs zostanie ogłoszony niebawem.

  Po więcej informacji o programie #TAKdlaPszczół zapraszamy na stronę internetową www.takdlapszczol.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -