sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

   „Wiosenna porcja sztuki” to impreza, na której zaprezentowali się artyści działający przy Centrum Młodzieży w Rzeszowie. Jak było?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W połowie kwietnia, na dużej scenie, w siedzibie Centrum Młodzieży, (dawnego Młodzieżowego Domu Kultury) przy ul. Osmeckiego 51 w Rzeszowie, zaprezentowali się artyści – zarówno wspaniali tancerze, jak i uzdolnieni wokaliści. Podczas imprezy, która nazywała się „Wiosenna porcja sztuki”, faktycznie wszyscy występujący dostarczyli widowni wspaniałą dawkę kultury, a to wszystko w pięknej, wiosennej odsłonie.

  14 kwietnia, zatańczyli dla zgromadzonej publiczności tancerze i tancerki z Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Uśmiech”. Z kolei zaśpiewali różne piękne melodie podopieczni, kształcący się w pracowniach wokalnych Iwony Josse-Jakubiec oraz Dominiki Kindrat. W pogodny nastrój wprawił wszystkich występ zespołu wokalnego „Singing Souls”. Razem z wiosną, organizatorzy wpadli na pomysł, by zorganizować coś, związanego właśnie z tą porą roku. Ci, co nie uczestniczyli w koncercie mogą obejrzeć zdjęcia, które dołączamy!

  Dodatkowo, podajemy imiona i nazwiska osób, które wystąpiły tego dnia, na scenie Centrum Młodzieży, a byli to: Kinga Paszek, Elena Jakubiec, Sylwia Myrda, Maksymilian Stalec, Lilianna Cioban, Antonia Kłosowska, Julia Ceglarz, Faustyna Grzesik, Lena Karbowska, Laura Gortat, Eryk Chudzik, Emilia Szopa, Piotr Domański, Aleksandra Mac, Aleksandra Pociask, Marcin Walas, Kira Twardy.

  Zespół wokalny Singing Souls powstał w 2018 roku. Działa przy Centrum Młodzieży, a grupa młodych osób występuje, śpiewając znane, popularne piosenki – covery. Po drodze, przez te sześć lat działalności grupa bardzo zdolnych wokalistów brała udział w wielu koncertach, konkursach oraz festiwalach, organizowanych w wielu miejscach na terenie naszego kraju. Osoby, które śpiewają w grupie, intensywnie szkolą swój śpiew, pracując między innymi nad techniką wokalną, ruchem scenicznym. Do tego wszystkiego aktywnie spędzają czas wolny, przy wspólnej integracji.

  Jeśli chodzi o zespół taneczny „Uśmiech”, swoją historią sięga jeszcze 1976 roku, kiedy to powstał i funkcjonował w tamtym czasie jako jeden z niewielu zespołów, prezentujących estradowe formy taneczne w wykonaniu dzieci. Z biegiem lat, zespół ten zdobywał wiele cennych nagród i osiągnął wysoką rangę. Do tej pory, tancerze wchodzący w skład zespołu mają na swoim koncie wyjazdy i nagrody na festiwalach nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Zespół odwiedził w ciągu całej swojej działalności Czechy, Słowację, Bułgarię, Syrię, Węgry, Rosję, Ukrainę, Szwecję i Niemcy. Obecnie w pięciu grupach tanecznych tańczy 150 tancerzy w wieku od 5 do 15 lat, zdobywając uznanie wielu widzów na licznych pokazach i przeglądach.

  Pracownia Dominiki Kindrat szkoli podczas zajęć wokalnych dzieci oraz młodzież, w wieku od 7 do 21 roku życia. Uczniowie nie tylko uczą się śpiewać, ale też szkolą się w sztuce performance’u, interpretacji tekstu śpiewanego, improwizacji wokalnej. Podopieczni biorą udział w wielu konkursach i festiwalach. Dominika Kindrat – nauczycielka śpiewu, to absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim, certyfikowany trener wokalny Institute For Vocal Advancement  level 2 (USA), oraz Modern Vocal Technique level 3 (Hiszpania), czynna wokalistka, instruktor i nauczyciel, właścicielka własnego studia wokalnego w Rzeszowie.

  Jeśli chodzi o pracownię Iwony Josse-Jakubiec pracuje ona z dziećmi i młodzieżą od ponad dwudziestu lat. To absolwentka edukacji artystycznej w zakresie edukacji  muzycznej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie . Ukończyła studia podyplomowe ,,Choreografia – taniec ludowy”. Współpracuje z Dominiką Kindrat, szkoląc członków zespołu Singing Souls. Praca z młodzieżą sprawia jej wiele satysfakcji, a w oparciu o swoje doświadczenie i umiejętności trenerskie, szkoli wokalistów, którzy bardzo często wygrywają różne konkursy wokalne w regionie oraz poza nim.

  Wszystkim artystom gratulujemy pięknego występu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com