17 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Piątek na Podkarpaciu to 70 nowych zakażeń. Wśród nich 8 mieszkańców Rzeszowa!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Siedemdziesiąt nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, to najwyższa wartość od początku epidemii w Polsce. Wśród zakażonych jest ośmiu mieszkańców Rzeszowa.

  Resort Zdrowia poinformował, że w ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu potwierdzono 70 nowych zakażeń koronawirusem. Zainfekowanych zostało m.in. ośmiu mieszkańców Rzeszowa oraz pięciu mieszkańców powiatu rzeszowskiego.

  Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej poinformowała, że wśród piętnastki zakażonych jest “jedna osoba powiązana z ogniskiem po „Weselu w Birczy”, a druga z próbą chóru w Strzyżowie. Jednocześnie według Gibały nowe zakażenie wśród pracowników personelu medycznego odnotowano w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

  Na piątek 28 sierpnia WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 24 osób z kontaktu na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. 

  W związku z prowadzonymi dochodzeniami epidemiologicznymi na kwarantannie przebywa 698 mieszkańców Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -