niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Zmodernizowany trzeci peron zwiększył dostępność na stacji Rzeszów Główny

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Od dzisiaj podróżni korzystają już z nowego 3 peronu na stacji Rzeszów Główny. Jesienią komfort na stacji Rzeszów Główny zwiększą windy i schody ruchome. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 205 mln zł współfinansowana jest w ramach POIiŚ.

  Z nowego trzeciego peronu na stacji Rzeszów Główny od dzisiaj korzystają podróżni pociągów jadących min. w kierunku Tarnowa i Krakowa oraz Tarnobrzega i Lublina, a także składów kursujących do i z Przemyśla.

  Ostatni peron, podobnie jak dwa pozostałe jest wyższy i ułatwia wsiadanie do pociągów. Wszystkie trzy perony wyposażone są w zadaszone wiaty i ławki. Przygotowano dla podróżnych także ponad 100 tablic informacyjnych, które pomagają w orientacji na stacji. Komfort i bezpieczeństwo w poruszaniu się osób niewidomych i słabowidzących zapewnia system ścieżek naprowadzających oraz oznaczeń. Jesienią dostępność dla wszystkich podróżnych na stacji zwiększą także windy i schody ruchome.

  W sierpniu, udostępniono również podróżnym, już na całej długości 140 m przejście podziemne.  Nowy obiekt zastąpił istniejącą kładkę nad torami i zwiększył poziom bezpieczeństwa. Podróżni zyskali lepszy dostęp do peronów, a mieszkańcy dogodniejszą komunikację między dzielnicami w rejonie torów.

  Inwestycja realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość umowy z wykonawcą współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 mln zł netto.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com