czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Koronawirus w rzeszowskim żłobku. Zakażona matka i dziecko!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Kobieta i dziecko, powiązani z rzeszowskim żłobkiem „Maluszkowo” ulicy Wołyńskiej, zakażeni koronawirusem. Placówka jest dezynfekowana, a wiele osób z kontaktu z zakażonymi odesłano na kwarantannę.

  Informację o wykryciu zakażenia koronawirusem w żłobku w Rzeszowie potwierdziła we wtorek Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie – „w dniu 14 sierpnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie otrzymał zgłoszenie dot. wyniku pozytywnego u matki  dziecka uczęszczającego do żłobka na terenie miasta Rzeszowa. Natychmiast poinformowano właściciela placówki, nakazano przeprowadzenie dezynfekcji placówki oraz zalecono bezwzględne stosowanie środków ochrony osobistej dla personelu pracującego w tej grupie dzieci.”

  Gibała dodaje, że dodatkowo w poniedziałek 17 sierpnia br. sanepid otrzymał informację o dodatnim wyniku dziecka – „natychmiast poinformowano właściciela placówki i przeprowadzono postępowanie epidemiologiczne ze wszystkimi rodzicami dzieci  i personelem placówki.” – mówiła. „Ostatnim dniem pobytu dziecka w żłobku był wtorek 11 sierpnia br.” – dodała rzecznik.

  Wszystkie osoby z kontaktu  z zakażonymi osobami w żłobku objęto kwarantanną. „W dniu dzisiejszym rozpoczęto badania 25 osób (18 dzieci i 7 osób personelu). W kolejnych dniach badania będą kontynuowane.” – informuje wojewódzki sanepid. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

  Ogółem na terenie miasta Rzeszowa  i powiatu rzeszowskiego  kwarantanną objęto 697 osób. Na dzień 18 sierpnia  WSSE w Rzeszowie  zaplanowała przebadanie 18 osób z kontaktu  na terenie miasta Rzeszowa i powiatu  rzeszowskiego. Pozostałe badania wykonywane będą w punkcie drive-thru.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com