22,2 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Budowa łącznika do Siemieńskiego. KIO przychyla się do zażalenia firmy Strabag

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Krajowa Izba Odwoławcza przychyliła się do zażalenia firmy Strabag, która wniosła zażalenie na wybór oferenta budowy drogi, łączącej okolice ZUS z ul. Siemieńskiego.

  Końcem maja miasto wyłoniło wykonawcę budowy łącznika. Nowa ulica ma usprawnić układ komunikacyjny pomiędzy osiedlami Śródmieście a 1000-lecia, łącząc ulicę Głowackiego poprzez Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego z ulicą Siemieńskiego. Przetarg na tę inwestycję wygrała firma Eurovia, która za usługę zaproponowała 45 milionów złotych.

  Strabag, którego oferta była dopiero trzecia pod względem cenowym, proponując kwotę 49 milionów złotych. Pomimo, że oferta tej firmy przekroczyła zaplanowaną przez miasto kwotę na te zadanie, Strabag postanowił się odwołać. Przedstawiciele Strabagu zarzucili wygranej firmie Eurovia, ale także i Miejskiemu Przedsiębiorstwu Dróg i Mostów w Rzeszowie, którego oferta była druga cenowo, na kwotę 46 milionów złotych, wątpliwości co do uprawnień inspektorów nadzoru budowlanego, zatrudnianych przez wspomniane firmy.

  KIO wydała postanowienie, aby zamawiający, czyli miasto Rzeszów, jeszcze raz przejrzało wszystkie oferty, także pod względem formalnym podnoszonych kwestii.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -