-10,8 C
Rzeszów
poniedziałek, 18 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  Prognoza pogody na 20 lipca 2020

  Polecamy

  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  STOPIEŃ “1” zostaje wydany ze względu na ryzyko wystąpienia ulewnych opadów deszczu, w mniejszym stopniu na silne porywy wiatru oraz gradu.W poniedziałek Polska będzie pod wpływem frontu atmosferycznego o charakterze chłodnym za którym napłynie ciut chłodniejsze powietrze.

  W ciągu dnia będą się rozwijać komórki burzowe, wieczorem i w pierwszej części nocy będą to burze przedfrontowe. Najsilniejsze burze mogą wystąpić głównie na zachodzie regionu, im dalej na wschód tym zjawiska będą miały mniejszy potencjał i będą mniej liczne oraz krócej żywotne. Z racji słabego przepływu powietrza należy oczekiwać rozwoju głównie pojedynczych komórek burzowych o niewielkim stopniu organizacji, w późniejszych godzinach mogą tworzyć się klastry wielokomórkowe. Przede wszystkim największej ilości burz należy oczekiwać popołudniu i wieczorem, nocą warunki będą niewystarczające do ich rozwoju, ale nie można wykluczyć pojawienia się kilku komórek burzowych nie stanowiących żadnego zagrożenia. Wieczorem, wraz z nasuwaniem się korzystniejszego środowiska kinematycznego, przepływ powietrza w troposferze wzmocni się i zaistnieją wówczas pewne szanse (20-50%) na rozwój kilku superkomórek burzowych, lecz szanse określamy jako niewielkie. Istnieje też wariant rozwoju większego układu burzowego lecz z racji iż front dotrze do wschodniej Polski osłabiony, nie należy spodziewać się jego wystąpienia owego układu. W razie potrzeby prognoza zostanie zaktualizowana, a obszar 1 stopnia zagrożenia zostanie rozszerzony.

  Zagrożenia związane z burzami:

  – silne, ulewne opady deszczu do 20-30mm

  – grad do 1-2cm, lokalnie na zachodzie do 3cm

  – silny wiatr (zachód regionu), sięgający 70 km/h

  Sytuacja nie jest jednoznaczna, a w modelach numerycznych występują pewne rozbieżności co do kwestii wystąpienia burz w dniu jutrzejszym, także należy brać pod uwagę każdy wariant opisany w prognozie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -