środa, 26 czerwca, 2024
+

  Wiosna także zawitała do Muzeum – Zamku w Łańcucie. Jakie kwiaty już teraz można tam zobaczyć?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wiosna w Muzeum-Zamku w Łańcucie to czas niezwykłych przeobrażeń. Park i ogrody tego malowniczego miejsca rozkwitają w pełnej krasie, tworząc prawdziwą oazę dla miłośników natury i piękna krajobrazu. W tym roku wiosna zawitała tu znacznie szybciej niż zazwyczaj, co sprawiło, że magnolie, zwykle kwitnące w okolicy majówki, zachwycają już swoim pięknem.

  Jesienią ubiegłego roku w ogrodach Łańcuta zainwestowano w rośliny, które teraz prezentują się w pełnej okazałości. Do rosnących już bylin i róż dosadzono około 6 tysięcy cebul kwiatowych różnych rodzajów, gatunków i odmian. Już od wczesnej wiosny część z nich zdobi rabaty, tworząc kolorowe dywany kwiatowe, które zachwycają turystów odwiedzających to miejsce.

  Największą grupę kwiatów stanowią obecnie tulipany. Blisko 3 tysiące sztuk w 32 odmianach ozdabia otoczenie zamku, prezentując nie tylko różnorodność kolorów, ale także różnice w wielkości i kształcie kwiatów oraz porze kwitnienia. Turyści, którzy odwiedzą park i ogrody Muzeum, będą mieli okazję podziwiać odmiany tulipanów od bardzo wczesnych do późnych, które dopiero wychodzą z pąków.

  Inną liczną grupę kwiatów stanowią narcyze i hiacynty, które również zachwycają swoim urokiem i różnorodnością odmian. Na terenie zespołu zamkowo-parkowego posadzono również anemony, szachownice cesarskie i kostkowane, szafirki, cebulice i puszkinie, tworząc niepowtarzalną mozaikę barw i aromatów.

  Jesienią zeszłego roku do ogrodów wprowadzono także rośliny, które teraz budzą się do życia i przygotowują się do ozdobienia przestrzeni w okresie letnim. Blisko 500 lilii w 30 odmianach oraz 7 grup piwonii w różnych kolorach i kształtach będą cieszyć oko od końca maja do sierpnia, dodając parkowi dodatkowego uroku i elegancji.

  Wraz z przekwitaniem roślin cebulowych, ich miejsce zajmą odmiany letnie, które będą cieszyć oczy odwiedzających aż do pierwszych przymrozków. Muzeum-Zamek w Łańcucie nie tylko przyciąga swoją bogatą historią, ale również zapewnia niezapomniane doznania estetyczne dla wszystkich miłośników przyrody i ogrodów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com