17 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Wszystkie ręce do pomocy! Strażacy z całej Polski, WOT, mieszkańcy walczą ze skutkami powodzi!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Sobotni, jeszcze pogodny dzień, ukazał skalę zniszczeń, którą wyrządziły liczne powodzie błyskawiczne w powiatach rzeszowskim, łańcuckim, przeworskim i przemyskim.

  fot. WOT Podkarpackie

  Tysiące strażaków, praktycznie bez przerwy, Wojska Obrony Terytorialnej, żołnierze z Niska, straż graniczna, służby cywilne i przede wszystkim sami mieszkańcy, walczą z usuwaniem skutków licznych powodzi błyskawicznych w dużej części południowo – wschodniej Podkarpacia. Do pomocy tym, którzy są już wykończeni całodobowymi pracami, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie dysponuje do naszego regionu kolejne siły i środki. W drodze jest już kompania wodna PSP z Warszawy, w gotowości są kompanie z Lublina.

  fot. WOT Podkarpackie

  W sobotę w godzinach porannych dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej uruchomił 2 moduły zadaniowe do działania. Pierwszy zespół w ilości 30 terytorialsów z jarosławskiego batalionu WOT, podjął działania w gminie Bircza. Żołnierze pomagają mieszkańcom w m. Bircza, Huta Brzuska oraz na terenie Korzeńca.
  Drugi zespół zadaniowy wystawiony przez rzeszowski batalion WOT rozpoczął przedsięwzięcia pomocowe wraz z druhami z OSP w powiecie przeworskim. W gminie Jawornik Polski mieszkańcom pomaga 27 ochotników, a 16 w miejscowości Manasterz.

  fot. WOT Podkarpackie

  W sumie dzisiaj na Podkarpaciu działa 73 żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady OT. Do dyspozycji mają 6 samochodów ciężarowych, piły spalinowe oraz inne jednostki sprzętowe.

  fot. WOT Podkarpackie
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -