piątek, 1 marca, 2024
+

  Sytuacja epidemiologiczna 27.06. Najgorzej jest w pow. jarosławskim

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  18 nowych przypadków koronawirusa, 5 kolejnych osób wyzdrowiało – to raport epidemiologiczny na sobotę 27.06.

  Nowe zakażenia dotyczą 14 osób z powiatu jarosławskiego – starszej kobiety (hospitalizowana) oraz jednej młodej kobiety i trzech w sile wieku; trzech młodych mężczyzn, dwoje dzieci oraz czterech mężczyzn w sile wieku (wszyscy w izolacji); starszej kobiety z powiatu mieleckiego (izolacja); starszego mężczyzny z powiatu jasielskiego (hospitalizowany) oraz 2 osób z powiatu stalowowolskiego – kobiety w sile wieku i dziecka (izolacje).

  Rośnie ognisko koronawirusa w Jarosławiu, gdzie ogółem potwierdzono 94 wyniki dodatnie w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu, w tym u 45 pacjentów (z różnych powiatów – w tym  10 zgonów) i 10 osób z personelu medycznego oraz 39 osób z kontaktu.  Na dzień 24 czerwca kwarantanną objęto 440 osób.

  W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole  Opieki Zdrowotnej w  Jarosławiu  potwierdzono 10 wyników dodatnich w tym 6 osób personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu  i 4 osoby z kontaktu.  Kwarantanną na dzień 25 czerwca objęto 20 osób.  W dniu 26.06.2020 nie odnotowano pozytywnych wyników.

  Ognisko w miejscowości Piwoda w powiecie jarosławskim – potwierdzono wynik dodatni u 25 osób, w tym
  1 zgon (ognisko rodzinne, a kolejne wyniki dodatnie to osoby z kontaktu). Kwarantanną objęto 60 osób. Badania osób z kontaktu są w toku. W dniu 26.06.2020 w ognisku nie odnotowano pozytywnych wyników. Trwają dochodzenia epidemiologiczne. 

  Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu

  Ogółem w ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 30 osób wynik dodatni,
  w tym u 9 pracowników i 21 osób z kontaktu domowego (w tym 5 osoby z powiatu sanockiego – o tych przypadkach piszemy poniżej w informacji z Sanoka).  Na dzień 25.06.2020 kwarantanną obejmuje 26 osób.

  W dniu   21.06.2020  PPIS w Sanoku otrzymał informację o dodatnim wyniku  u 5 osób,  z których jedna miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19  powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza. Wszystkie te osoby są w izolacji. Kwarantanną  objęto 70 osób w tym pracowników SPGK, personel i podopiecznych Domu Dziecka.  Na dzień 26.06.2020 r.  nie uzyskano wyników  pozytywnych i zwolniono dzieci i personel z kwarantanny.  

  Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że PPIS województwa podkarpackiego prowadzą dochodzenia epidemiologiczne dotyczące osób ze styczności w poszczególnych ogniskach na terenie województwa podkarpackiego i innych regionów kraju. W dniu 25 czerwca uzyskano wynik dodatni osoby zatrudnionej  w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.  Kwarantanna  objęto 17 osób zatrudnionych w Urzędzie oraz osoby wspólnie zamieszkujące (decyzje o objęciu kwarantanną wydają  Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni właściwi do miejsca zamieszkania).  Na dzień 26.06.2020 nie uzyskano pozytywnych wyników u pracowników Urzędu.  Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

  Kolejne 5 osób, które wyzdrowiało to 2 osoby z powiatu bieszczadzkiego i po jednej osobie z Rzeszowa oraz powiatów rzeszowskiego i mieleckiego.

  Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 26 osób, 2121 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 108 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 100 osób.

  Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 621 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 363 osoby wyzdrowiało.Odnotowano 50 zgonów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com