piątek, 1 marca, 2024
+

  Otwarto siłownie. Tłumów jednak nie ma

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Od soboty rozpoczął się kolejny etap odmrażania gospodarki, powrotu do normalności. Zgodnie z rozporządzeniem Rządu w sobotę po prawie trzech miesiącach otwarte zostały siłownie i kluby fitness.

  Branża Health & Beauty przezywała poważny kryzys. Rosnący przed epidemią popyt na siłownie i fitness został zastopowany zamrożeniem gospodarki. Branża ta została skazana na straty, z resztą nie tylko ona. W sobotę kiedy pozwolono na otwarcie tych obiektów sprawdziliśmy jakie było zapotrzebowanie.

  Niestety na siłownię czy do klubów fitness powróciło około 30 – 40 procent mniej klientów. Właściciele jednego z rzeszowskich klubów fitness przy ul. Krakowskiej mają jeszcze nadzieję, że sytuacja ta poprawi się. Na średnie zainteresowanie ich usługami wskazują fakt, że to właśnie w dni powszednie odbywało się wiele zajęć. „Od poniedziałku do piątku (przed pandemią – przyp. redakcja) mieliśmy tak ułożony dzienny harmonogram, który pozwalał o różnych porach na uprawianie sportu. Zarówno Ci pracujący czy np. uczniowie lub studenci mogli dopasować swoją aktywność w ciągu dnia do naszych harmonogramów.” – mówią właściciele (proszący o zachowanie anonimowości).

  Na nic zdały się także tymczasowe promocje dla nowych klientów czy „zamrażanie” trwania karnetów dla już obecnych. W soboty, rzeszowska siłownia CityFit w Centrum Handlowym Plaza przy ul. Rejtana, zawsze była czynnie użytkowana. To właśnie podczas weekendu spotykali się tutaj znajomi, rodziny. Niestety i tutaj „tłumów” nie było…

  Mateusz – prywatny trener personalny z Rzeszowa, wskazuje, że w świadomości wszystkich jest zawsze fakt zakażenia się, „dlatego wielu klientów przeniosło się na zdalną współpracę”. Rzeczywiście, w internecie, pojawiło się ostatnio wiele ofert od prywatnych instruktorów. „Wiele ćwiczeń można wykonać bez specjalnego sprzętu” – dodaje Mateusz. Zauważa także, że na siłownię powrócą na pewno „doświadczeni praktykanci tego rodzaju sportu”.

  Powrót do funkcjonowania wspomnianych obiektów wiąże się oczywiście z wieloma restrykcjami sanitarnymi. Oczywiście wszystko dla bezpieczeństwa pracowników i klientów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com