sobota, 2 marca, 2024
+

  Konsultacje społeczne w czerwcu

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  W czerwcu Instytut Kariery Przedsiębiorczości i Rozwoju w ramach swojej działalności społecznej przygotował dla mieszkańców naszego miasta konsultacje społeczne. Są to pierwsze konsultacje w takiej formule i rozpoczynają cały cykl.

  Jak organizatorzy informują na stronie konsultacji – „Każdego miesiąca rozmawiamy z Mieszkańcami Rzeszowa na różne tematy. Chcemy, aby każdy, kto ma coś ważnego do powiedzenia w tematach dotyczących Rzeszowa, mógł nam to powiedzieć.

  Zapraszamy do dyskusji i zgłaszania zagadnień w następujących obszarach:
  – jakości życia,
  – proponowanych usprawnień,
  – zauważonych nieprawidłowości.

  My w wyniku konsultacji przygotujemy pytania i wnioski do instytucji odpowiedzialnych za poszczególne obszary.

  Szczególnie chcemy rozmawiać o sprawach, w których brakuje Wam dialogu z Miastem, a poza tymi zgłaszanymi przez Was na bieżąco, każdy miesiąc będzie miał swój temat / tematy przewodnie.”

  Konsultacje będą odbywać się w formie zgłoszeń poprzez formularz kontaktowy. Każdy miesiąc będzie miał jeden lub dwa tematy przewodnie.
  W czerwcu są to:
  – piesi w Rzeszowie,
  – zieleń w mieście.

  Cykl konsultacji miał się rozpocząć już w marcu w nieco innej formule, ale ze względu na całą sytuację epidemiologiczną organizatorzy musieli je odwołać. Teraz idea wraca na zasadach dostosowanych do obecnej sytuacji, dlatego wszystkich którzy chcą zgłosić temat dotyczący miasta zapraszamy na stronę konsultacji – www.konsultacje.dlaciebie.in – aby przesłali swoje spostrzeżenia, wnioski i pytania. Można również obserwować wydarzenie oraz bieżące informacje na Facebook.

  Bardzo ważnym aspektem jest zaproszenie do konsultacji społecznych Organizacji Pozarządowe, które działają w obszarach, poruszanych w danym miesiącu. Jeżeli Czytelniku działasz w Organizacji Pozarządowej i chcesz aktywnie wesprzeć konsultacje wystarczy skontaktować się Instytutem.

  Każdy miesiąc zakończyć ma się podsumowaniem oraz konferencję prasową, podczas której przekazane zostaną informacje o zgłaszanych przez Mieszkańców tematach. Na konferencję zaproszeni również zostaną przedstawiciele odpowiednich instytucji, aby w imieniu Mieszkańców organizatorzy mogli zadać im pytania i wręczyć postulaty.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com