piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Kasprzak (PSL): Polska dziś powinna być samodzielna, odważna, Polska powinna być najważniejsza!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą powstanie Ruchu Ludowego, zlokalizowaną przy Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, ludowcy zrzeszeni w Polskim Stronnictwie Ludowym rozpoczęli konferencję prasową.

  NA ŻYWO – Kurier Rzeszowski – portal, gazeta i telewizja internetowa

  NA ŻYWO – Kurier Rzeszowski – portal, gazeta i telewizja internetowaPowered by Restream https://restream.io/

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Poniedziałek, 1 czerwca 2020
  Konferencja prasowa posła na Sejm Mieczysława Kacprzaka z PSL

  Poseł Mieczysław Kasprzak rozpoczął swoją wypowiedź od zwrócenia uwagi, że w lipcu br. przypada 125. rocznica. Ruch Ludowy (później PSL) został założony w Rzeszowie m.in. Jakuba Bojkę i Wysłouchów. „Ruch przetrwał do dziś, pokonaliśmy różne kryzysy, pokonamy ten obecny!” – mówił Kasprzak.

  Jednak tematem przewodnim była nawiązanie do bieżącej polityki, zwłaszcza tej w kontekście wyborów prezydenckich. Kasprzak zwracał uwagę, że „Polska dziś powinna być samodzielna, odważna, Polska powinna być najważniejsza”. Nawiązywał też do zachowania Jarosława Kaczyńskiego, który „indywidualnie rządzi krajem, ma w tym swój interes”.

  Poseł PSL apelował do rządzących krajem o „podjęcie pilnych i stanowczych działań żeby wybory prezydenckie się w końcu odbyły!. „Wczoraj kandydat PSL Władysław Kosiniak – Kamysz apelował do Premiera, żeby opublikował Uchwały PKW o nieodbyciu się wyborów 10. maja br.”. Opublikowanie tej Uchwały jest bardzo istotne, bo od publikacji Marszałek Sejmu Ewa Witek ma 14 dni na rozpisanie wyborów.

  „Wybory powinny odbyć się w konstytucyjnym terminie. Władysław Kosiniak – Kamysz deklarował wczoraj w Sulejówku, ze nie będzie kwestionował wyborów, niezależnie od terminu ich przeprowadzenia.” – grzmiał Kasprzak.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com