wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Skutery, hulajnogi i rowery z blinkee jednak wracają!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Firma blinkee.city poinformowała wczoraj, że od dzisiejszego dnia na ulice miasta wracają skutery elektryczne, hulajnogi i rowery. To zaskoczenie, tym bardziej, że jeszcze pod koniec marca zapowiadano, że tych pojazdów w trwającym roku nie będzie.

  NA ŻYWO – Kurier Rzeszowski – portal, gazeta i telewizja internetowa

  🔴NA ŻYWO: Konferencja prasowa Radnych Rozwoju Rzeszowa z udziałem @Wiceprezydenta Matka Ustrobińskiego i Konrad Fijołek

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Poniedziałek, 1 czerwca 2020

  Ostatni rok pokazał, że zapotrzebowanie na takie pojazdy IV generacji było spore. To setki tysięcy wypożyczeń i pozytywne opinie. W bieżącym roku miało być podobnie, a może i lepiej. Jednak epidemia pokrzyżowała plany, a rzeszowski Ratusz z końcem marca informował, że nie udostępni wypożyczalni Rzeszowskich Rowerów Miejskich. Na taką decyzję wpływ miały oczywiście finanse, m.in. konieczność dezynfekcji sprzętu po każdym użytkowaniu.

  Początek czerwca przynosi odmienne informacje. Blinkee w Rzeszowie wystartowało własnie w poniedziałek. Od „uroczystego” przejazdu kolumny skuterów, hulajnóg i rowerów rozpoczęto świętowanie powrotu tych pojazdów do Rzeszowa.

  Na ulice Rzeszowa trafi w tym roku mniej rowerów, ale za to więcej hulajnóg. Liczba skuterów nie zmieniła się względem ubiegłego sezonu. „100 hulajnóg, 20 skuterów elektrycznych oraz 20 rowerów elektrycznych będą dostępne do października br.” – mówił Bogusław Skorupski z blinkee.city – operatora Rzeszowskiego Roweru Miejskiego.
  „Zeszły rok przyniósł spory sukces tego typu wypożyczalni” – mówił Marek Ustrobiński wiceprezydent Rzeszowa, odpowiedzialny m.in. za transport publiczny w mieście.

  Ceny usług pozostają bez zmian. Anna Kowalska Dyrektor rzeszowskiego Zarządu Transportu Miejskiego mówiła, że „pomimo, że autobusy są bezpieczne (podczas epidemii – przyp. redakcja),zachęca do aktywności poprzez usługi RRM. Jeżeli mieszkańcy będą korzystać z tych usług, nawet podczas epidemii, to przygotowujemy przetarg na kolejne lata” – mówiła Kowalska. Nie wiadomo jednak ile Rada Miasta będzie mogła zagospodarować pieniędzy w budżecie na Rzeszowski Rower Miejski.

  Wszystkie pojazdy udostępnione dziś w Rzeszowie będą oczywiście regularnie dezynfekowane. Bogusław Skorpuski zapewniał, że „przy każdej wymianie baterii w skuterze czy hulajnodze, te pojazdy będą odkażane. Co do rowerów przygotowujemy procedury, myślę, że będą podobne.”. Wszystko musi odbywać się zgodnie z wymogami sanepidu.

  Rzeszowskie rowery, hulajnogi czy skutery, w ciągu ostatnich trzech lat odnosiły spory sukces. „Były to setki wypożyczeń, pozytywne opinie” – informował Daniel Kunysz, rzeszowski radny, aktywista, były Prezes Stowarzyszenia Rowery Rzeszów.pl.
  Kunysz zauważył, że raport ,opublikowany końcem 2019 roku, przez Fundację Schumana pn. „Miasta dla Młodych” odnosił się „nowoczesnego systemu publicznego roweru miejskiego IV generacji, który pozwala oddawać wykorzystane jednoślady poza stacjami wypożyczeń.”

  Do obsługi wypożyczalni potrzebujemy aplikacji blinkee, do pobrania z Sklepu Play (Android), Apstore (dla systemu IOS).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com