wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Fortepian na rynku w Rzeszowie, ponownie jest nieczynny. Czy to kolejny wandalizm?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Instrument muzyczny, fortepian, który ubogacał ofertę kulturalną miasta Rzeszowa i który był dostępny na rzeszowskim rynku, w samym sercu miasta do grania dla mieszkańców oraz turystów ponownie najprawdopodobniej będzie musiał przejść już kolejną renowację. Jeden z nieodłącznych elementów rzeszowskiej rozrywki, który kosztował 80 tysięcy zł przy zamontowaniu przejdzie naprawę.

  Końcem marca, 2024 roku ten grający sprzęt, całkowicie odporny na niekorzystne działanie pogody, w tym śniegu albo deszczu także musiał być naprawiony, z powodu uszkodzonych klawiszy, które ktoś zepsuł. Po przejściu kompleksowej naprawy, instrument z powrotem został udostępniony rzeszowianom i wszystkim turystom do grania, w dniu 28 marca bieżącego roku. Niestety, jak możemy obecnie zauważyć, przechodząc przez najpopularniejszy rzeszowski deptak, osoby, które chciałyby na nim pograć i pochwalić się swoim talentem muzycznym z innymi przechodniami nie będą mogły tego zrobić przy najmniej w najbliższym czasie. Klawisze fortepianu owinięto w czarną folię z karteczką – dopiskiem „fortepian nieczynny”. Tak na prawdę nie wiadomo do kiedy jeszcze będzie on niedostępny do grania.

  Zamontowanie tego plenerowego fortepianu było wspaniałą inwestycją w Rzeszowie i wiązało się z podjęciem niemałych kosztów. Kiedy już fortepian stanął, wywołując w mieszkańcach miasta, ogólny entuzjazm, wydawałoby się, że będzie on im służył nieprzerwalnie przez wiele lat, a może nawet i dekad. Ten instrument muzyczny nie był łatwy do tego, by go tam postawić. Waży bowiem 300 kilogramów i od początku czerwca 2022 roku prawie nieprzerwalnie staje się wspaniałym punktem, gdzie lokalni artyści, czy wszystkie inne osoby utalentowane muzycznie mogą się pochwalić swoim graniem, wykonując dowolne melodie.

  Fortepian najpierw, na początku stanął w Rzeszowie na próbę. Kiedy spodobał się mieszkańcom, postanowiono go zostawić tam też na stałe. A pozytywne zainteresowanie tym sprzętem ze strony rzeszowian było ogromne.

  Cóż, na szczęście, przy fortepianie działa monitoring, który sprawdza, dlaczego fortepian ten ponownie najprawdopodobniej został uszkodzony i dlaczego na tę chwilę jest nieczynny. Dzięki uruchomionej kamerce będzie łatwo sprawdzić, co dokładnie się stało. Niestety, koszt naprawy takiego instrumentu nie jest mały. Ile jeszcze razy nie będziemy szanować tego sprzętu muzycznego, który powstał, by przede wszystkim cieszyć muzyką wydobywającą się spod jego klawiszy rzeszowian i wszystkich osób, które tutaj przyjeżdżają?

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com